Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

"Akcja Zima" trwa! Za odśnieżanie miasta odpowiada 7 firm

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

W Jastrzębiu-Zdroju za jej przeprowadzenie odpowiedzialnych jest 7 firm wyłonionych w przetargu.

W gotowości pozostawały już od 1 listopada, pierwszy test przyszedł trzy tygodnie później, a prawdziwy sprawdzian po równo miesiącu. Chodzi o firmy, które w Jastrzębiu-Zdroju odpowiadają za zimowe utrzymanie miasta w ramach prowadzonej Akcji Zima.

W trakcie obecnej zimy za odśnieżanie miasta odpowiada 7 firm, które zostały wyłonione w przeprowadzonym wcześniej przetargu. Skutki zimy w postaci zalegającego śniegu neutralizują one sprzętem, a także solą drogową, solanką i piaskiem.

Na czas zimy, Jastrzębie podzielone jest na 16 kwartałów. To jednak nie jedyny podział, jaki w tym okresie obowiązuje w naszym mieście. Biorące udział w Akcji Zima, przedsiębiorstwa poza działaniem na "swoim terenie", muszą stosować się także do podziału na kategorie dróg, od których zależy kolejność odśnieżania. I tak, jako pierwsze odśnieżane są ulice, gdzie ruch jest największy, a także chodniki, drogi dla pieszych i rowerów, parkingi, trasy przejazdu komunikacji miejskiej wraz przystankami oraz schody.

REKLAMA

Następnie sprzęt do walki z zimą zostanie "rzucony" na kolejne ulice, chodniki, drogi dla pieszych i rowerzystów oraz parkingi, których użytkowanie jest określone jako umiarkowane. Później utrzymywane będą kolejne ulice, chodniki, drogi dla pieszych oraz rowerzystów i parkingi o małym natężeniu ruchu.

W ostatniej kolejności zimowe utrzymanie dotyczy wszystkich pozostałych ulic miasta. Są one zakwalifikowane do tzw. utrzymywania "na biało". Oznacza to, że te drogi odśnieżane będą wyłącznie w razie takiej potrzeby, a ich odśnieżanie będzie polegało na posypywaniu ich materiałem uszorstniającym w newralgicznych punktach, czyli na wniesieniach, zakrętach lub skrzyżowaniach.

Koordynatorem Akcji Zima w sezonie zimowym 2023/24, podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich latach jest Straż Miejska. To do niej można zgłaszać konieczność interwencji, pod numerami telefonów: 986 lub 32 47 85 290. Kontaktować można się także mailowo, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/akcja-zima-trwa-w-naszym-miescie


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA