Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

„60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój”

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Konkurs matematyczny dla 8-klasistów rozstrzygnięty!

W tym roku obchodzimy 60-lecie nadania praw miejskim naszemu miastu. Z tej okazji dzieje się u nas przez cały rok! W Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w wydarzeniu „60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój”. Był to konkurs matematyczny dla 8-klasistów, w którym mogli sprawdzić swoją wiedze oraz poćwiczyć zadania przed zbliżającym się egzaminem na zakończenie roku. Na scenie przemówiła Prezydent miasta Anna Hetman oraz Dyrektorka szkoły Pani Jolanta Kłopeć. Nie zabrakło muzycznego przedstawienia oraz ciekawostek na temat zastosowania matematyki w codziennym życiu. Nagrodzeni zostali wszyscy, lecz komisja wyłoniła tylko trzy zespoły, które wygrały ten konkurs największą ilością punktów.

Bardzo się cieszę, że mogę być tu z Wami ponieważ to wydarzenie mocno wpisuje się w Jubileusz naszego miasta Jastrzębia-Zdroju. Dziękuję za konkursowy pomysł, który wymyślili uczniowie tej szkoły. Trzymam za Was kciuki, abyście spełniali swoje marzenia i doskonalili się w matematyce

– mówiła Prezydent Miasta Anna Hetman.

Konkurs 60 zadań na 60-lecie miasta był bardzo dobrym treningiem przed zbliżającym się egzaminem ośmioklasisty. Gratulujemy zwycięzcom. Niestety na podium są tylko 3 miejsca, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, najlepszym matematykom w klasach ósmych. Być może osiągnięty dziś wynik będzie inspiracją do bardziej intensywnych ćwiczeń przed czekających Was egzaminem. Goście naszej szkoły mieli okazję wysłuchać także występu muzycznego, oraz krótkiego wykładu matematycznego dotyczącego fraktali, w wykonaniu uczniów ZS6. Bardzo dziękuję wszystkim organizatorom dzisiejszego konkursu. Dziękuję Uczniom z SU, oraz nauczycielom matematyki: pani Sandrze Dudzie Płonka, oraz pani Joannie Majdzie. Dziękuję występującym: Miriam i Samuelowi, a także obsłudze technicznej. Dziękuję uczestnikom konkursu, oraz ich opiekunom. Uczniom klas ósmych życzę powodzenia na egzaminach i realizacji dalszej drogi edukacyjnej w wybranej przez siebie szkole średniej

- mówiła dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9
Anna Suder
Nadia Brzyszkowska
Karol Ambroszczyk
opiekun: Żaneta Firla

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 14
Bartłomiej Kędzierski
Kamil Konik
Damian Szulik
opiekun: Justyna Pindel

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 20
Michał Kijas
Jakub Jędryka
Jeremi Majchrzak
opiekun: Emilia Dzienniak

W komisji konkursu zasiedli:
Przewodniczący:

Sandra Płonka-Duda
Joanna Majda

oraz członkowie:

Magdalena Konopka
Wioletta Czajor
Magdalena Kolon
Anna Wawrzkowicz
Katarzyna Waniel
Katarzyna Musioł
Ewa Majchrzak
Emilia Dzienniak
Sebastian Sobkowicz
Grzegorz Gabzdyl

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w nauce oraz za egzaminy.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/60-zadan-na-60-lecie-miasta-jastrzebie-zdroj


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@WeberAby znaleźć firmę oferującą usługi w obszarze własności intelektualnej w Jastrzębiu, sugeruję skorzystanie z następujących metod:Internet:Przeszukaj internet, korzystając z wyszukiwarek, ...
Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po prostu podzielić się czymś z naszą społecznością? Teraz to możliwe ...
Lidia 8 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (1)
Weber 17 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich?  (1)
Viper 19 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 20 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!

REKLAMA
REKLAMA