„60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój”

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Konkurs matematyczny dla 8-klasistów rozstrzygnięty!
„60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój”

W tym roku obchodzimy 60-lecie nadania praw miejskim naszemu miastu. Z tej okazji dzieje się u nas przez cały rok! W Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w wydarzeniu „60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój”. Był to konkurs matematyczny dla 8-klasistów, w którym mogli sprawdzić swoją wiedze oraz poćwiczyć zadania przed zbliżającym się egzaminem na zakończenie roku. Na scenie przemówiła Prezydent miasta Anna Hetman oraz Dyrektorka szkoły Pani Jolanta Kłopeć. Nie zabrakło muzycznego przedstawienia oraz ciekawostek na temat zastosowania matematyki w codziennym życiu. Nagrodzeni zostali wszyscy, lecz komisja wyłoniła tylko trzy zespoły, które wygrały ten konkurs największą ilością punktów.

Bardzo się cieszę, że mogę być tu z Wami ponieważ to wydarzenie mocno wpisuje się w Jubileusz naszego miasta Jastrzębia-Zdroju. Dziękuję za konkursowy pomysł, który wymyślili uczniowie tej szkoły. Trzymam za Was kciuki, abyście spełniali swoje marzenia i doskonalili się w matematyce

– mówiła Prezydent Miasta Anna Hetman.

Konkurs 60 zadań na 60-lecie miasta był bardzo dobrym treningiem przed zbliżającym się egzaminem ośmioklasisty. Gratulujemy zwycięzcom. Niestety na podium są tylko 3 miejsca, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, najlepszym matematykom w klasach ósmych. Być może osiągnięty dziś wynik będzie inspiracją do bardziej intensywnych ćwiczeń przed czekających Was egzaminem. Goście naszej szkoły mieli okazję wysłuchać także występu muzycznego, oraz krótkiego wykładu matematycznego dotyczącego fraktali, w wykonaniu uczniów ZS6. Bardzo dziękuję wszystkim organizatorom dzisiejszego konkursu. Dziękuję Uczniom z SU, oraz nauczycielom matematyki: pani Sandrze Dudzie Płonka, oraz pani Joannie Majdzie. Dziękuję występującym: Miriam i Samuelowi, a także obsłudze technicznej. Dziękuję uczestnikom konkursu, oraz ich opiekunom. Uczniom klas ósmych życzę powodzenia na egzaminach i realizacji dalszej drogi edukacyjnej w wybranej przez siebie szkole średniej

- mówiła dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9
Anna Suder
Nadia Brzyszkowska
Karol Ambroszczyk
opiekun: Żaneta Firla

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 14
Bartłomiej Kędzierski
Kamil Konik
Damian Szulik
opiekun: Justyna Pindel

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 20
Michał Kijas
Jakub Jędryka
Jeremi Majchrzak
opiekun: Emilia Dzienniak

W komisji konkursu zasiedli:
Przewodniczący:

Sandra Płonka-Duda
Joanna Majda

oraz członkowie:

Magdalena Konopka
Wioletta Czajor
Magdalena Kolon
Anna Wawrzkowicz
Katarzyna Waniel
Katarzyna Musioł
Ewa Majchrzak
Emilia Dzienniak
Sebastian Sobkowicz
Grzegorz Gabzdyl

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w nauce oraz za egzaminy.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/60-zadan-na-60-lecie-miasta-jastrzebie-zdroj

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 18 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry