23 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Spotkanie autorskie z Agatą Romaniuk.
23 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia świętowany jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku dzień ten obchodzić będziemy bardzo uroczyście.

W niedzielę o godzinie 15:00 w Filii nr 2 „Masnówka” w Parku Zdrojowym rozpoczniemy od akcji bookcrossingowej, rozgrywek gier planszowych i mega dużej kolorowanki. Będą też mangi i komiksy. O godz. 15:30 rozpocznie się spotkanie z AgatąRomaniuk dla dzieci, a dorosłych czytelników na spotkanie z pisarką zapraszamy o godzinie 16:30.

Agata Romaniuk, pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. Projekt był nominowany do Grand Press Cyber. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej.

W marcu 2021 roku ukazała się pierwsza część jej serii detektywistycznej dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”. W czerwcu i jesienią premiery kolejnych części.

Obecnie pracuje nad powieścią, która ukaże się nakładem wydawnictwa Agora w 2021. W 2022 w Wydawnictwie Poznańskim ukaże się zbiór reportaży o późnych, dojrzałych miłościach.

Od początku pandemii opowiada w sieci improwizowane bajki dla dzieci pod pseudonimem Pani Wieczorynka.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/23-kwietnia-miedzynarodowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 19 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry