Skip to main content


REKLAMA

Świadomy senior, to bezpieczny senior

 |  Komenda Miejska Policji
 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Tym razem policyjni profilaktycy spotkali się z seniorami. Podczas spotkania policjanci przekazali uczestniczkom niezbędną wiedzę, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw. 

Świadomy senior, to bezpieczny senior

W trakcie spotkania promowano Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowy podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie, teraz kiedy szybciej zapada zmrok.

Jastrzębscy policjanci odwiedzili seniorów. Podczas spotkania nadkomisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przybliżyli działanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą m.in. „na wnuczka, policjanta, administratora czy niedopłatę do prądu”, a także przypomniał o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Seniorzy mieli okazję również dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Seniorzy mieli także okazję przypomnieć sobie przepisy związane z ruchem drogowym. Mundurowi przybliżyli także nowo obowiązujące przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych czy urządzeń wspomagających ruch. Starsi ludzie dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantami stają się coraz bardziej świadomi. Większa świadomość seniorów pozwoli unikać sytuacji, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/361230,Swiadomy-senior-to-bezpieczny-senior.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA