Skip to main content


REKLAMA

Spotkanie uczniów z profilaktykami

 |  Komenda Miejska Policji
 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

To już kolejne spotkanie jastrzębskich mundurowych z uczniami. Policjanci swoim działaniem, chcą promować zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia, jak również kształtować u młodych ludzi umiejętność dokonywania właściwego wyboru postępowania w sytuacjach trudnych. 

Spotkanie uczniów z profilaktykami

Z młodszymi zaś dziećmi promowano bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zajęcia warsztatowe przeprowadziła nadkomisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, rozmawiali z nadkomisarz Anetą Zacharjasz oraz podkomisarzem Robertem Szablickim z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, o trudnych wyborach, konsekwencjach podjętych decyzji, cyberzagrożeniach, a także uzależnieniach. Zajęcia warsztatowe odbywały się na zasadzie dyskusji, której celem jest promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowanie wśród młodych ludzi zdolności do dokonywania właściwych wyborów w trudnych sytuacjach. Profilaktyka wśród młodzieży jest bardzo potrzebna, ponieważ młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie ich decyzja będzie miała znaczący wpływ na ich przyszłość, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Uczestnicy spotkania bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia. Z dziećmi młodszych klas omówiono bezpieczeństwo w ruchu drogowym, odpowiedzialność prawna nieletnich. Przypomniano najmłodszym o zmianie przepisów ruchu drogowego oraz o nowych dotyczących poruszania się na hulajnogach.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/361227,Spotkanie-z-profilaktykami.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA