Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Rok 2023 bez śmiertelnej ofiary na drogach w Jastrzębiu-Zdroju (wideo)

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wraz z Panią Anną Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, przygotowali spot podsumowujący rok 2023 na jastrzębskich drogach. Jego tytuł brzmi „Bezpieczniej na drogach w Jastrzębiu-Zdroju”.

Początek roku to czas na podsumowania tego, co wydarzyło się w minionych dwunastu miesiącach. W 2023 roku na jastrzębskich drogach w wyniku zdarzenia drogowego, śmierć nie poniosła żadna osoba.

Mundurowi w ciągu całego roku, podejmują szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Analizują dane o zdarzeniach drogowych, opracowują plany i programy działań Policji w różnych obszarach, prowadzą działania profilaktyczne. Mniejsza liczba zdarzeń drogowych oraz ich ofiar to wspólny sukces nas wszystkich, zarówno wszystkich jastrzębskich służb, Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, jak i uczestników ruchu drogowego.

Dzięki zdecydowanym działaniom możemy z dumą ogłosić, że w ciągu ostatnich lat dokonano znaczących modernizacji infrastruktury drogowej w Jastrzębiu-Zdroju, mających na celu zapewnienie nam wszystkim bezpiecznych i wygodnych podróży. Modernizacja dróg to kluczowy element podejmowanych działań. Dziesiątki kilometrów dróg zostały zmodernizowane. Inwestycje te mają na celu dostosowanie infrastruktury drogowej do współczesnych standardów, co znacząco wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców. Świadomość konieczności troski o bezpieczeństwo pieszych zaowocowała wybudowaniem aż 50 nowoczesnych, doświetlonych przejść. Aby jeszcze lepiej kontrolować ruch drogowy i zwiększyć bezpieczeństwo, zainstalowano nowoczesne sygnalizacje świetlne. Te nowe rozwiązania nie tylko usprawniają przepływ ruchu, ale również eliminują potencjalne zagrożenia na drogach. Działania Urzędu Miasta obejmują także dodanie nowych chodników oraz wysepek. To nie tylko estetyczne ulepszenia, ale przede wszystkim elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu pieszego. Dzięki nim każdy może cieszyć się spokojnym spacerem czy bieganiem bez obaw o własne bezpieczeństwo.

REKLAMA

Poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach zależy od zmiany mentalności wielu kierowców, zmiany agresywnego stylu jazdy, dotarcia do świadomości, uświadomienia sobie jak tragiczne mogą być skutki brawury i nieodpowiedzialności za kierownicą. Wielu kierowców uważa, że wypadki drogowe dotyczą wszystkich innych, ale nie ich samych.

Działania profilaktyczne, spotkania z kierowcami, udział w programach i akcjach propagujących bezpieczeństwo, które nadal będziemy kontynuować, mają uświadomić istniejące zagrożenie, skłonić do właściwej refleksji.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych w naszym województwie w ubiegłym roku, to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Nie ustajemy w naszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zapewniamy, że w 2024 roku dołożymy wszelkich starań, aby znów był on bezpieczniejszy, niż w latach ubiegłych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/378534,Bezpieczniej-na-drogach-w-Jastrzebiu-Zdroju.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA