Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Amator jazdy na „podwójnym gazie” po raz kolejny będzie tłumaczył się w sądzie

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Dzięki reakcji świadka, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, widząc, jak kierowca w trakcie jazdy jedzie środkiem drogi, powiadomili o wszystkim dyżurnego jastrzębskiej komendy. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu oraz posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jastrzębscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Tym razem świadkiem okazał się mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Turystycznej samochodem audi porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Kierujący osobówką miał jechać całą szerokością jezdni, od lewej do prawej strony. Świadek powiadomił policję o swoich podejrzenia i udał się swoim pojazdem za audi. Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego natychmiast udali na ulicę Turystyczna i zatrzymali opisany pojazd. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało dwa promile alkoholu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa. 37-latek miał także aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierował samochodem niedopuszczonym do ruchu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” po raz kolejny będzie tłumaczył się w sądzie.

REKLAMA

„Nie reagujesz-akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składamy serdeczne podziękowania za pomoc w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami naszego miasta, stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/378090,Pamietaj-Nie-reagujesz-akceptujesz.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA