Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Policja podsumowała działania "Bezpieczne ferie 2024"

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Od 26 stycznia do 11 lutego trwały policyjne działania “Bezpieczne ferie 2024”. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach w naszym województwie. W porównaniu do roku 2023, w okresie tegorocznych ferii było mniej wypadków, a także osób rannych i ofiar śmiertelnych na drogach. Wzrosła natomiast liczba kolizji.

W tym roku w działania "Bezpieczne ferie 2024" zaangażowanych było ponad 8 tysięcy mundurowych z drogówki. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, głównie eliminując z ruchu pijanych kierujących i piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Policjanci w białych czapkach w sposób szczególny zwracali również uwagę na prawidłowość przewozu zorganizowanych grup dzieci i młodzieży na zimowiska.

Porównując okres ferii zimowych w roku 2024 do roku poprzedniego, w tym roku na drogach naszego województwa było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Spadła liczba wypadków z 68 (w 2023 roku) na 63 w 2024 roku. Spadła także liczba osób rannych w wypadkach z 73 w 2023 roku na liczbę 63 w 2024 roku oraz liczba ofiar śmiertelnych, która w tym roku wynosiła 5, czyli o 3 mniej niż w okresie ferii w 2023 roku. Wśród osób, które straciły życie, 2 osoby były pieszymi, 2 osoby kierowcami i 1 osoba była pasażerem.

REKLAMA

Wzrosła natomiast liczba kolizji drogowych, których policjanci obsłużyli w tym roku aż 2596, czyli o 661 kolizji więcej niż w 2023 roku.

Mundurowi zatrzymali w sumie 257 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. 137 osób prowadziło pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości, a 60 w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali także 45 rowerzystów, którzy kierowali swoimi jednośladami w stanie nietrzeźwości, a 15 po użyciu alkoholu.
Łącznie policjanci drogówki odnotowali 21452 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego blisko 13000 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali ponad 1500 dowodów rejestracyjnych pojazdów i 258 praw jazdy, z czego 50 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/378925,FERIE-2024-NA-SLASKICH-DROGACH-PODSUMOWANIE-DZIALAN.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA
REKLAMA