Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębscy dzielnicowi w akcji. 122 zatrzymania w półrocznym raporcie

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie.

Zbieranie informacji, pogawędki z mieszkańcami, bystre oko i obowiązkowe obchody – to codzienność dzielnicowego. Ta służba wymaga prawdziwego poświęcenia, znajomości wielu aktów prawnych, cierpliwości, życzliwości i dobrej kondycji.

Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych. Ludzie zwracają się do nich z przeróżnymi sprawami, poważnymi i błahymi. Tematy są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą życia prywatnego. Dzielnicowy pracuje przede wszystkim sam. Nie może być anonimowy. Umundurowany, zawsze jest w centrum uwagi. Ludzie przyglądają się jego zachowaniu. Musi być nieskazitelny i dawać dobry przykład.

Policjanci, w tym dzielnicowi, każdego dnia w trakcie odpraw do służby zapoznają się z wizerunkami osób, które są poszukiwane, w związku z popełnionymi przestępstwami. Dzielnicowi to policjanci, którzy dzięki bardzo dobremu rozeznaniu w swoim terenie zatrzymują wiele osób poszukiwanych.

REKLAMA

W Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju są także tacy właśnie dzielnicowi. Sierżant sztabowy Tomasz Kubiński oraz sierżant sztabowy Krzysztof Stencel, od 1 lipca 2023 roku do końca stycznia 2024 roku zatrzymali 122 osoby poszukiwane, w tym 4 osoby, których ustalili miejsce pobytu, 110 osób poszukiwanych na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego i 8 osób poszukiwanych listami gończymi. Wśród nich znalazły się także 3 osoby poszukiwane, które zostały zatrzymane przez mundurowych w czasie wolnym od pracy.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/378654,Dzielnicowi-zatrzymali-122-osoby-poszukiwane.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA
REKLAMA