Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - był pijany i nie miał prawa jazdy

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Kara nawet 5 lat więzienia grozi 29-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - był pijany i nie miał prawa jazdy

Policjanci z jastrzębskiej drogówki postanowili zatrzymać wczorajszej nocy do kontroli drogowej kierującego bmw. Kierowca auta na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci ruszyli za nim, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając mu sygnał do zatrzymania. Kierowca w pewnym momencie zwolnił, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera, wylegitymowali kierowcę oraz pasażerkę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 29-letni kierowca posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi wyczuli od niego także alkohol. Badanie potwierdziło w jego organizmie obecność 1,5 promila tej substancji. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, stanie teraz przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/364301,Nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej-byl-pijany-i-nie-mial-prawa-jazdy.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA