Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Najmłodsi apelują - "Kierowco - popraw się”. Wspólne działania przedszkolaków z drogówką

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Policjanci z jastrzębskiej drogówki wspólnie z przedszkolakami przeprowadzili działania skierowane do kierowców. Zorganizowana akcja była swoistym apelem o poprawę bezpieczeństwa na drodze. W trakcie przedsięwzięcia, najmłodsi wręczali kierowcom przygotowane wcześniej drobne upominki.

Najmłodsi apelują - "Kierowco - popraw się”. Wspólne działania przedszkolaków z drogówką

Do działań profilaktycznych prowadzonych na jastrzębskich drogach przez policjantów z drogówki, mundurowi często zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem było jednak inaczej, gdyż to przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowały swoją akcję, do której realizacji zaprosili policjantów z miejscowej komendy. Wspólne działania to apel dzieci do kierowców, zatytułowany „Kierowco – popraw się”.

Celem zorganizowanej akcji jest szeroko pojęta poprawa bezpieczeństwa na drogach. Różne zachowania i sytuacje mogą przyczynić się do powstania nieszczęśliwych zdarzeń, dlatego przeprowadzanie takich akcji jest bardzo ważne. Wczoraj, podczas działań dzieci rozmawiały z kierowcami, zadając pytanie „czy jest pan/pani dobrym kierowcą”.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w godzinach porannych, a przedszkolaki sprawdzały, czy rodzice ich kolegów i koleżanek korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożąc swoje pociechy, znajdują się one w fotelikach i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Ogromną atrakcją dla dzieciaków była możliwość wcielenia się w rolę policjanta drogówki. Niektóre z nich miały okazję użyć tak zwanego "lizaka", czyli tarczę do zatrzymywania pojazdów. Na pamiątkę spotkania, najmłodsi wręczali kierowcom przygotowane prezenciki. Wzorowy kierowca mógł liczyć na upominek z napisem „Super kierowca”. Ci, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa bądź w inny sposób nie stosowali się do przepisów, otrzymywali podarunek ze smutną minką oraz napisem ”Popraw się!”.

Działania spodobały się nie tylko zaangażowanym w akcję dzieciom, ale i przyglądającym się mieszkańcom oraz samym kierowcom. Dziękujemy przedszkolakom za świetny pomysł, zaangażowanie i zorganizowanie tak pozytywnego przedsięwzięcia.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/371621,Najmlodsi-apeluja-Kierowco-popraw-sie.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA
REKLAMA