Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

67-latek wsiadł "za kółko" pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

W poniedziałek jastrzębscy policjanci zatrzymali kierującego, który wsiadł „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo to będzie odpowiadał przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godzinie 09:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy na ul. Cichej sprawdzili wymagane uprawnienia u 67-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój w 2023 roku decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jastrzębianin stracił swoje prawo jazdy, gdyż kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Samochód został odholowany na parking strzeżony. Za przestępstwo to będzie odpowiadał przed Sądem.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Dlatego też po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie ma prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to poprzez powiadomienie Policji. Pamiętajmy, osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zdarzenia.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/380040,Masz-cofniete-uprawnienia-do-kierowania-pojazdami-Nie-wsiadaj-za-kolko.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA
REKLAMA