Skip to main content


REKLAMA

21-latek z kradzieży i włamań uczynił sobie stałe źródło dochodów

 |  Komenda Miejska Policji
 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali 21-letniego włamywacza. W ciągu minionych 6 miesięcy mężczyzna między innymi notorycznie kradł w sklepach oraz włamywał się do piwnic. Jastrzębianin włamywał się do piwnic na terenie osiedla Tysiąclecia, a kradzieży dokonywał nie tylko na terenie Jastrzębia-Zdroju. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jastrzębski Sąd na wniosek prokuratura i śledczych zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

21-latek z kradzieży i włamań uczynił sobie stałe źródło dochodów

Wczoraj Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju przychylił się do wniosku prokuratura oraz śledczych i zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z jastrzębskiej komendy, którzy w toku prowadzonych postępowań dotyczących kradzieży i włamań na terenie miasta, ustalili ich sprawcę. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dopuścił się czterech włamań do piwnic i kradzieży z niej różnych przedmiotów.

Zatrzymany kilkanaście razy w okresie od marca do czerwca 2023 kradł w różnych sklepach samoobsługowych. W większości przypadków wartość skradzionego mienia nie przekraczała 500 złotych. W ten sposób mężczyzna miał złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Jastrzębianin z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów. Zatrzymany dopuścił się także kradzieży pojazdu, który uszkodził, doprowadzając do zdarzenia drogowego. 1 września w wyniku rozboju skradł telefon komórkowy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja.

Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/367602,Areszt-za-kradzieze-i-wlamania.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA