Skip to main content


REKLAMA

Witaj, Marcin! Człowiek-instytucja polskiego hokeja w zespole JKH

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Miło nam poinformować, że w sezonie 2023/24 barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentował będzie człowiek-instytucja polskiego hokeja, Marcin Kolusz! 

Witaj, Marcin! Człowiek-instytucja polskiego hokeja w zespole JKH

Miło nam poinformować, że w sezonie 2023/24 barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentował będzie człowiek-instytucja polskiego hokeja, Marcin Kolusz! Ten niezwykle doświadczony zawodnik wzmocni linię obrony, choć wielu z nas doskonale pamięta go jako wybitnego napastnika. To uczestnik kilkunastu edycji mistrzostw świata, zdobywca ponad pół tysiąca punktów w PHL i hokeista mający za sobą draft z NHL oraz grę w m.in. w fińskiej Liidze. Witamy w Jastrzębiu!

Powiedzieć, że kariera Marcina Kolusza była bogata, to... nic nie powiedzieć. Urodzony w Limanowej 18 stycznia 1985 roku wychowanek Podhala Nowy Targ jest doskonale znany kibicom hokeja w całej Polsce. Podobnie jak Patryk Wajda, Kolusz przez ostatnie kilkanaście lat wielokrotnie przyjeżdżał na Jastor, ale dopiero teraz będzie miał okazję poznać szatnię gospodarzy.

Marcin Kolusz wielokrotnie powracał do "swojego" Podhala, w którego szeregach zadebiutował w ekstralidze w wieku... 15 lat. W "Szarotkach" występował później w latach 2004-05, 2009-11, 2017-19 i 2021-22. Kibice JKH GKS Jastrzębie oglądali go także w akcji jako rywala naszej ekipy w barwach Ciarko KH Sanok (2011-13), KTH Krynica (2013), GKS Tychy (2013-17) i, ostatnio, GKS Katowice (2021-23), z którym świętował niedawno obronę tytułu. W sumie w ekstralidze Marcin Kolusz zaliczył około siedmiuset spotkań i pięciokrotnie przyczyniał się do złota swoich drużyn.

Zawodnik może pochwalić się także godną pozazdroszczenia zagraniczną kartą. W 2003 roku po udanych mistrzostwach świata juniorów był draftowany przez Minnesota Wild, aby ostatecznie zagrać w Vancouver Giants. Na lata 2005-08 przypada przygoda Marcina Kolusza z Ocelarzi Trzyniec, zaś trzy lata temu jako drugi Polak w historii zadebiutował w fińskiej Liidze w szeregach Vaasan Sport. Ponadto grał także na Słowacji (Poprad, Michalovce).

Równie bogaty jest jego reprezentacyjny dorobek. W biało-czerwonych barwach wystąpił w piętnastu edycjach Mistrzostw Świata różnych dywizji, choć nie miał okazji jeszcze zagrać w Elicie, do której awans podopieczni selekcjonera Roberta Kalabera wywalczyli niedawno. Marcin Kolusz był rzecz jasna jednym z filarów naszej kadry.

Witamy w JKH GKS Jastrzębie!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2328


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA