Skip to main content


REKLAMA

Witaj, Patryk! Doświadczony i utytułowany Patryk Wajda w zespole JKH

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Z radością informujemy, że defensywę JKH GKS Jastrzębie wzmocni jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników w PHL, Patryk Wajda! 

Witaj, Patryk! Doświadczony i utytułowany Patryk Wajda w zespole JKH

Ten siedmiokrotny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju przez ostatnie piętnaście lat regularnie przyjeżdżał na Jastor jako zawodnik Cracovii, Sanoka, Podhala i Katowic, a teraz będzie miał okazję poznać także szatnię gospodarzy. Witamy w Jastrzębiu!

Patryka Wajdy nie trzeba przedstawiać wytrawnym kibicom hokeja. Ten urodzony 20 maja 1988 roku defensor jest wychowankiem Podhala Nowy Targ, w którym stawiał pierwsze hokejowe kroki i do którego powrócił na sezon 2018/19. W latach 2006-12 i 2013-18 był filarem defensywy Comarch Cracovii (pięć mistrzostw Polski). Ponadto popularny "Wajdzik" zaliczył grę w Ciarko KH Sanok (w 2012 roku wystąpił w historycznym i zwycięskim dla JKH GKS finale Pucharu Polski), zaś ostatnie cztery lata spędził w GKS Katowice, z którym niedawno świętował swoje kolejne złoto.

Ponadto Patryk Wajda to "etatowy" reprezentant Polski, na którego również selekcjoner Robert Kalaber stawia regularnie. Półtora miesiąca temu Wajda zagrał w Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham, które zakończyły się historycznym powrotem biało-czerwonych do Elity.

W polskiej ekstralidze Patryk Wajda zadebiutował siedemnaście lat temu i w sumie ma na koncie rozegranych prawie osiemset spotkań na najwyższym szczeblu w naszym kraju, notując niemal dwieście punktów, w tym około stu pięćdziesięciu asyst. Trener Kalaber będzie jednak liczył głównie na jego ogromne doświadczenie w grze defensywnej.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2325


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA