Skip to main content


REKLAMA

Tere, Robert! Reprezentant Estonii Robert Arrak w drużynie

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Ostatni dzień maja przynosi kolejne dobre wieści dla kibiców JKH GKS Jastrzębie. Informujemy, że w nowym sezonie w szeregach naszej drużyny zobaczymy reprezentanta Estonii Roberta Arraka, który ma na swoim koncie występy w Mistrzostwach Świata Dywizji IB oraz ponad pół setki punktów w PHL. Witamy w Jastrzębiu!

Tere, Robert! Reprezentant Estonii Robert Arrak w drużynie

Robert Arrak urodził się 1 kwietnia 1999 roku w Tallinie i przygodę z hokejem rozpoczynał w miejscowym klubie HC Unistars. Mierzy 188 cm wzrostu i waży 88 kg, a zatem dysponuje bardzo dobrymi dla napastnika warunkami fizycznymi.

Choć Arrak pochodzi z Estonii, to juniorskie szlify zbierał głównie w fińskim klubie Espoo Blues oraz młodzieżowych reprezentacjach swojej ojczyzny. W sezonie 2016/17 zaliczył także epizod w ekipie z Cedar Rapids, występującej w USHL. Następnie zdążył zadebiutować na zapleczu ekstraklasy Suomi (Kiekko-Vantaa) i zanotować kilka spotkań w słynnej Liidze (Vaasan Sport). Kolejnym etapem jego kariery były młodzieżowe szeregi Red Bull Salzburg.

Dwa lata temu Robert Arrak postanowił spróbować swoich sił w Enerdze Toruń i zrobił na tyle dobre wrażenie w „Stalowych Piernikach”, że przed minionymi rozgrywkami sięgnęła po niego mająca mistrzowskie ambicje Comarch Cracovia. W sumie w PHL rozegrał ponad osiemdziesiąt meczów, zdobywając 33 gole i notując 21 asyst.

Dodajmy, że Arrak jest pierwszym zawodnikiem z Estonii w barwach JKH GKS Jastrzębie. Witamy!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2326


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA