Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie czwartą siłą w Polsce (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie zakończyli turniej Mistrzostw Polski U20 w Toruniu jako czwarta siła krajowego hokeja młodzieżowego, przegrywając mecz o brąz z gospodarzami zmagań, Sokołami Toruń 1:3.

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie zakończyli turniej Mistrzostw Polski U20 w Toruniu jako czwarta siła krajowego hokeja młodzieżowego, przegrywając mecz o brąz z gospodarzami zmagań, Sokołami Toruń 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Honorowe trafienie należało do Macieja Poręby, który w 35. minucie pięknie huknął z okolic bulika. Czwarte miejsce należy uznać za sukces - wszak podopieczni Mariusza Bernackiego byli najmłodszą ekipą imprezy, a mimo to zdołali awansować do kwartetu najlepszych drużyn. Za rok liczymy na więcej!

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu zagrało osiem najlepszych polskich zespołów. Jastrzębianie zakwalifikowali się do imprezy dopiero po turnieju barażowym, bowiem w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi uplasowali się poza czołową szóstką. Główną siłą naszej drużyny był rocznik 2006, podczas gdy najstarsi gracze imprezy urodzili się dwa lata wcześniej. Dlatego też należy uznać czwarte miejsce za bardzo dobry i... perspektywiczny wynik. Dodajmy, że część naszej ekipy to uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

W fazie grupowej jastrzębianie ulegli tylko Podhalu Nowy Targ, pokonując Polonię Bytom (późniejszego wicemistrza Polski) oraz Cracovię. To dało naszej młodzieży przepustkę do półfinału, gdzie lepszy okazał się Naprzód Janów, który w niedzielę zdobył złoto. W meczu o brąz jastrzębianie postawili trudne warunki faworyzowanym miejscowym Sokołom Toruń, ale ostatecznie za sprawą dwóch goli w trzeciej tercji górą byli rywale.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (połowa marca), Młodzików (początek kwietnia) i Żaków Starszych (końcówka marca).

25 lutego 2024, Toruń, 10:30
Sokoły Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
1:0 Sadowski - Gołębiewski - Napiórkowski 07:55
1:1 Poręba - Stankevicius - Onak 35:28
2:1 Napiórkowski - Gołębiewski - Sadowski 46:40
3:1 Juchniewicz - Kurnicki 53:23

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Tymcio, Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak - Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba - Kameneu, Iljuchin, Mysłowski, Stankevicius, Antolak - F. Wojciechowski, Czyż, Stolarski, Laszkiewicz.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2516


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA