Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Bez przełamania, Jastrzębianie przegrali trzeci mecz z rzędu

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Niepowodzeniem zakończyła się tyska wyprawa naszych hokeistów. Jastrzębianie przegrali trzeci mecz z rzędu. Nie udało się przełamać rywala na wyjeździe. W decydujących momentach zabrakło zimnej krwi i skuteczności, zwłaszcza podczas gry w podwójnej przewadze.

Bez przełamania, Jastrzębianie przegrali trzeci mecz z rzędu

Pierwsza tercja nie przyniosła wielu sytuacji podbramkowych. Drużyny starały się grać uważnie w obronie i nie faulować. Trochę więcej działo się pod tyską bramką. Śmielsze próby jastrzębian przyniosły efekt bramkowy w 16. minucie spotkania. Szybki atak Macieja Urbanowicza wykończył Dominik Paś, kóry strzałem po lodzie między parkanami Tomasza Fuczika otworzył wynik meczu. Tyszanie odpowiedzieli nie całą minutę później. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Illa Korenczuk. Sędziowie uznali gola dopiero po analizie wideo. Nie dopatrzyli się bowiem spalonego w polu bramkowym.

Mecz zaczął się rozkręcać w drugiej odsłonie. Pojawiły się pierwsze przewinienia. W 32. minucie prowadzenie odzyskała nasza drużyna. Dominik Jarosz w kontrze oddał zaskakujący strzał nie do obrony. Guma przeleciała obok głowy czeskiego golkipera gospodarzy i wpadła pod poprzeczkę. Radość z prowadzenia trwała tylko trzy minuty. Miejscowi hokeiści wykorzystali pierwszą nadażającą się okazję do zmiany rezultatu. Świetnie spisującego się Macieja Miarkę pokonał w przewadze Pawło Padakin.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia tercja. W 54. minucie rzucony na bandę został Tukka Rajamaeki. Sędziowie nałożyli na winowajcę pięć karnych minut. Jastrzębianie założyli zamek, który chwilę później skończył się kontrą grających w osłabieniu tyszan. Maciej Miarka wspaniałą interwencją zapobiegł utracie bramki. W 57. minucie na ławkę kar odesłany został Bartosz Ciura. Robert Kalaber wziął czas. Na nic się to zdało. Oblężenie i bombardowanie tyskiej bramki z przewagą dwóch zawodników nie przyniosło rezultatu. Tyszanie wytrzymali osłabienie i doprowadzili do dogrywki.

Dodatkowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. O zwycięstwie musiał zdecydować konkurs rzutów karnych. Wystarczyły trzy serie najazdów bowiem tyszanie byli perfekcyjnie i nie pomylili się ani razu. Dwa punkty zostały w Tychach, jeden pojechał na Jastor.

Warto odnotować, że nasza drużyna do tego spotkania przystąpiła bez Jakuba Iżackiego i Macieja Zająca. W tyskiej ekipie wystąpili za to dwaj starzy i dobrzy znajomi z Jastora Roman Rac i Mateusz Bryk.

Kolejny mecz o ligowe punkty hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają w piątek 29 września. Na Jastor przyjedzie drużyna Re-Plast Unii Oświęcim. Początek kolejnego starcia wagi ciężkiej zaplanowano na godz. 18.00.

24 września 2023, Tychy, 17:00
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:2 k. (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 3:0)
0:1 Paś - Urbanowicz - Wajda 15:47
1:1 Korenczuk - Gościński - Pociecha 16:35
1:2 Jarosz - Rajamaeki 31:02
2:2 Padakin - Kaskinen - Korenczuk 34:09, 5/4
3:2 Jeziorski 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Viinikainen, Kolusz, Arrak, Spirko, Rajamaeki - Górny, Martiska, Kiełbicki, Jarosz, Pelaczyk - Bagin, Kameneu, Bernhards, Freidenfelds, R. Nalewajka.

Strzały: 33 - 30 / Kary: 13 min - 10 min / Widzów: 1 350.
Sędziowali: Paweł Kosidło, Michał Baca (główni) oraz Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi).

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2383


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@WeberAby znaleźć firmę oferującą usługi w obszarze własności intelektualnej w Jastrzębiu, sugeruję skorzystanie z następujących metod:Internet:Przeszukaj internet, korzystając z wyszukiwarek, ...
Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po prostu podzielić się czymś z naszą społecznością? Teraz to możliwe ...
Lidia 8 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (1)
Weber 17 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich?  (1)
Viper 19 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 20 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!

REKLAMA
REKLAMA