Skip to main content


REKLAMA

Ahoj, Jakub! 29-letni czeski napastnik w zespole JKH

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Przedstawiamy Wam kolejnego zawodnika, który w sezonie 2023/24 zagra w JKH GKS Jastrzębie! Miło nam poinformować, iż w naszym zespole występować będzie 29-letni czeski napastnik Jakub Izacky. 

Ahoj, Jakub! 29-letni czeski napastnik w zespole JKH

Ten wychowanek Ocelarzi Trzyniec dysponuje doświadczeniem kilku lat gry w węgierskiej Erste Lidze, zaś ostatnie miesiące spędził w angielskim Nottingham Panthers. Witamy!

Jakub Izacky urodził się 25 listopada 1993 roku. Jako zawodnik młodzieżowych drużyn słynnego klubu z Trzyńca miał okazję w sezonie 2011/12 zadebiutować w reprezentacji Czech do lat dziewiętnastu. Następnie spędził rok w kanadyjskim Saint John Sea Dogs, rywalizującym w juniorskiej lidze prowincji Quebec. Zaliczył tam prawie siedemdziesiąt spotkań, zdobywając czterdzieści punktów.

W 2013 roku powrócił do ojczyzny, jednak ostatecznie nie udało mu się „przebić” do pierwszej drużyny Ocelarzi. Przez kolejne cztery lata grał w drugiej i trzeciej lidze czeskiej (HK Nowy Jiczyn, Zubr Przerów). W efekcie nie było mu dane zagrać w czeskiej ekstralidze, bowiem w 2017 roku przeniósł się na Węgry, z którymi związał się aż do lutego bieżącego roku. Nad Balatonem reprezentował barwy klubów z Dunaujvaros, Debreczyna i budapeszteńskiej Ujbudy.

W sumie w Erste Lidze rozegrał ćwierć tysiąca meczów, zdobywając 107 goli i dokładając 161 asyst. Bilans byłby zapewne jeszcze lepszy, jednak podczas gry w Ujbudzie w poprawie statystyk przeszkodziła Iżacky'emu pauza związana z kontuzją. W lutym na krótko przeszedł do Nottingham Panthers, notując w EIHL osiemnaście meczów i dwanaście punktów.

Witamy w JKH GKS Jastrzębie!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2324


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA