Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Od węgla koksowego do stali

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Jastrzębska Spółka Węglowa może pochwalić się najnowszą produkcją filmową, która prezentuje Grupę Kapitałową oraz podkreśla jej rolę w zielonej transformacji.

Film ma niespełna dwie minuty. Pokazane są w nim kopalnie JSW wydobywające węgiel koksowy, a więc surowiec o strategiczny znaczeniu dla rozwoju Unii Europejskiej. Można przyjrzeć się koksowniom w których powstaje koks, niezbędny do produkcji stali wykorzystywanej w każdym aspekcie naszego życia.

Niezwykle ważnym aspektem filmu jest ukazanie siły i determinacji Spółki w dostosowaniu się do zmieniających się warunków rynkowych oraz rosnących wymagań związanych z ochroną środowiska. Dzięki potencjałowi innowacyjnemu i technologicznemu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystko odbywa się z szacunkiem dla środowiska naturalnego i klimatu.

Autorzy filmu nie pozostawiają widzom żadnych wątpliwości, że rola, jaką JSW pełni w zielonej przestrzeni naszego życia jest o wiele ważniejsza. Bez węgla koksowego i koksu nie będzie stali, a ta jest niezbędna do budowy turbin wodnych i wiatrowych, silników elektrycznych i wielu innych urządzeń na których opiera się bezemisyjna energetyka. Każdy kto zobaczy film zgodzi się z jego przesłaniem, że zielona transformacja energetyczna zaczyna się w kopalniach i koksowaniach Grupy Kapitałowej JSW.

Atutem filmu są dynamicznie zdjęcia oraz przejrzysta grafika, które w atrakcyjny i zrozumiały sposób prezentują rolę, jaką Jastrzębska Spółka Węglowa już od 30 lat pełni w globalnym systemie gospodarczym.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/od-wegla-koksowego-do-stali


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA