Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Inwestujemy w bezpieczeństwo na drogach

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Bezpieczny i wygodny chodnik, ścieżka rowerowa, a także oświetlenie uliczne z prawdziwego zdarzenia. Ulica Libowiec w Jastrzębiu–Zdroju zostanie gruntownie zmodernizowana. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Decyzją zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, inwestycja - w porozumieniu z miastem - zrealizowana zostanie na koszt Spółki. To kolejna inicjatywa, której celem jest poprawa jakości i komfortu życia lokalnej społeczności, na terenie której JSW prowadzi działalność wydobywczą.

Znaczenie ulicy Libowiec na komunikacyjnej mapie Jastrzębia–Zdroju zmieniło się wraz z budową obecnego Ruchu Bzie. Od początku tej inwestycji Jastrzębska Spółka Węglowa dokładała starań, by była ona prowadzona z poszanowaniem potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Już w 2009 roku władze JSW zawarły umowę z jastrzębskim ratuszem dotyczącą modernizacji ulicy Libowiec. Po wykonaniu pierwszego etapu prac, kopalnia Borynia–Zofiówka–Bzie przygotowała projekt porozumienia z właścicielem drogi, czyli jastrzębskim ratuszem, dotyczący kolejnych prac mających poprawić bezpieczeństwo i komfort zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Ich najważniejszym elementem będzie budowa 3,5 km chodnika, ścieżki rowerowej oraz ciągów pieszo-rowerowych o szerokości 3 metrów. Istotnym elementem jest to, iż powstaną one na terenie, który zostanie przyłączony do drogi bez zmniejszania jej dotychczasowego śladu.

Liczba zadań, które w całości zostaną sfinansowane przez JSW jest szersza i obejmuje budowę oświetlenia ulicznego, infrastruktury technicznej, zatok autobusowych oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Libowiec z ulicami Cieszyńską i Kilińskiego. W tym miejscu zaprojektowano rondo o średnicy 32 metrów. Nowy, bezpieczny kształt zyska także skrzyżowanie z ulicą Niepodległości.

Właścicielem drogi jest jastrzębski samorząd i to właśnie ratusz przygotuje przetarg, który wyłoni wykonawcę oraz będzie nadzorował prowadzone prace budowlane.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/inwestujemy-w-bezpieczenstwo-na-drogach


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA