Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Przed nami 4. edycja festiwalu CARBON Silesia Festival w Zabrzu

 |  Wiadomości z regionu
Jastrząbek
Dodane przez:

Trzecie, zamykające ogłoszenie 4. edycji festiwalu CARBON Silesia Festival. 14 i 15 czerwca w Zabrzu rozpoczynamy festiwalowe lato.

14 i 15 czerwca teren industrialnej sztolni zamieni się w przestrzeń, w której dźwięki muzyki elektronicznej fenomenalnie łączą się z niezwykłą architekturą zrewitalizowanego obiektu. Przez dwa festiwalowe dni, na czterech odrębnych scenach muzycznych, zobaczyć i usłyszeć będzie można ponad 40 zagranicznych i polskich artystów a także doświadczyć wielu atrakcji około festiwalowych.

Siłą CARBON Silesia Festival 2024 jest niewątpliwie muzyczny line-up – otwierają go gwiazdy światowej sceny elektronicznej i klubowej, których występy z pewnością będą niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem. Mowa o artystach, którzy wystąpią na LIPTON MAIN STAGE, takich jak Röyksopp, Vitalic, NTO czy GusGus. Są to artyści o nieocenionym dorobku artystycznym, którzy nie bez przyczyny zrzeszają wokół siebie setki tysięcy fanów, również w Polsce a ich występy bez wątpienia będą stanowiły o wyjątkowości nadchodzącej edycji.

Obecność równie mocnych muzycznych gwiazd z pewnością nie zostanie niedostrzeżona przez fanów muzyki elektronicznej. Goldie, Catz ‘n Dogz, Luke’a Alessi, Musumeci, Nick Curly, Radio Slave, Rex The Dog czy Zero T w kolaboracji z Medic MC to artyści, którzy wzbudzają ogromne zainteresowanie a show z ich udziałem zawsze daje pewność, iż będą to unikalne i fascynujące doświadczenia audio-wizualne.

REKLAMA

O sile tegorocznego line-up’u stanowi również mocna reprezentacja rodzimej sceny muzycznej. Podczas czwartej edycji CARBON Silesia Festival zobaczymy takie zespoły i artystów indywidualnych, jak Beskres, Charlie, Edvvin, Harland, Ikarvs, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, Kuba Sojka, Last Robots, MKO, Mniam Collective, Nuarrrrr, Ptakova, Ros Addiction, Sarapata, Tom Encore, Virtual Geisha, We Draw A, Weikum oraz Zamilska.

CARBON Silesia Festval to nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie pełne INICJATYW.

CARBON Inicjatywy to wydarzenia około festiwalowe, które wraz z muzycznym line-up’em nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Wszystkie dostępne są dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia.

CARBON Academy to to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania, w tym również zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną. Inicjatywa powstaje we współpracy organizatora CARBON Silesia Festival z muzykami, promotorami, specjalistami z branży muzycznej, techniki dźwiękowej a także z Virtual Geisha DJ LAB.

W nadchodzącej edycji publiczność festiwalowa ponownie będzie miała możliwość wziąć udział w teoretycznych i praktycznych warsztatach związanych z szeroko pojętą sztuką DJ-ingu, produkcji muzycznej oraz promocji własnej twórczości a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym oraz prezentacji najnowszego sprzętu firmy AlphaTheta – producenta sprzętu marki Pioneer DJ.

Ciekawym wątkiem realizowanym w ramach CARBON Academy jest CARBON Talking Heads, czyli zainspirowany słynnym dokumentem Krzysztofa Kieślowskiego cykl wywiadów z artystami, zarejestrowany podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu – https://www.carbonfestival.pl/academy/talking-heads

Więcej na https://www.carbonfestival.pl/academy

REKLAMA

CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki. Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza.

W tym roku swoje prace zaprezentują przedstawiciele śląskiej sceny artystycznej: Małgorzata Skrzypczyk oraz Andrzej Kroczyński. Inicjatywa CARBON Art Zone powstaje przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zabrzu.

Więcej na https://www.carbonfestival.pl/art-zone

Fresh Faces to scena muzyczna, która powstała we współpracy CARBON Silesia Festival oraz Virtual Geisha DJ LAB. Jest to przestrzeń dla młodych artystów, producentów, Djów i performerów, którzy pragną zaprezentować swoje talenty szerszej publiczności.

Inicjatywa Fresh Faces wystartowała w 2023 roku przy okazji III edycji CARBON Silesia Festival i jest kontynuowana również w 2024 roku. Tym razem, oprócz adeptów szkoły DJ-skiej, organizatorzy otwierają możliwość zaprezentowania swojej twórczości dla każdego, kto zaaplikuje w zgłoszeniu.

Więcej na https://www.carbonfestival.pl/fresh-faces

Zwiedzanie Muzeum to unikalna inicjatywa, skierowana do uczestników CARBON Silesia Festival. Zwiedzanie muzeum w trakcie trwania festiwalu to niepowtarzalna okazja do odbycia żywej lekcji historii, dlatego też w podczas trwania festiwalu muzealne bramy otwierają się dla uczestników, ukazując skarby dawnej sztolni, w tym takie pozycje jak 60 tonowa sprężarka z 1912 roku, wciąż sprawna maszyna parowa o mocy 2 tysięcy koni mechanicznych z 1915 roku czy Maszynownia szybu Prinz Schonaich, gdzie niegdyś sterowano maszyną parową. Nie tylko dla pasjonatów dawnej inżynierii.

Więcej na https://carbonfestival.pl/zwiedzanie-muzeum/

Poza wspaniałą muzyką i projektami około festiwalowymi, uczestnicy festiwalu będą mogli odwiedzić strefy sponsorów festiwalu, w tym m.in. strefy marki Lipton oraz AXE, strefy mediów wspierających festiwal, odwiedzić smakowitą strefę Food a nawet wykonać tatuaż podczas imprezy.

Obecnie w sprzedaży dostępna jest ostatnia pula 2-dniowych karnetów w zadziwiająco niskiej cenie – 299 zł a także dwie pule biletów jednodniowych w cenie 179 zł.

Organizatorem CARBON Silesia Festival jest agencja GoFest!, która odpowiada także za największy zimowy festiwal – SnowFest Festival. Jakość i zabawa na najwyższym poziomie są zatem gwarantowane.

Więcej o CARBON Silesia Festival dowiesz się na:

 

👉 𝗢𝗿𝗶𝗲𝗻𝘁𝘂𝗷 𝘀𝗶𝗲̨ 😉 Zapoznaj się z festiwalem i najważniejszymi atrakcjami na mapie festiwalowej. Sprawdź lokalizację...

Opublikowany przez CARBON Silesia Festival Czwartek, 6 czerwca 2024

Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA