Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

W tym roku w Galerii "Ciasna" zobaczymy w sumie kilkanaście wystaw

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Prywatna galeria p. Witolda Englendera działa już od 1997 r. W tym czasie zaprezentowano tam ponad 300 wystaw: plastycznych, fotograficznych, historycznych i hobbystycznych.

Prywatna galeria p. Witolda Englendera działa już od 1997 r. W tym czasie zaprezentowano tam ponad 300 wystaw: plastycznych, fotograficznych, historycznych i hobbystycznych. Przedstawiali je artyści polscy i zagraniczni m.in. podczas dziesięciu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. W tym okresie Galerię odwiedziło wielu gości z naszego regionu i nie tylko.

Odbywały się tam również spotkania z poezją pod wspólnym tytułem "Ciasto poetyczne". Obecnie, choć nieregularnie, zdarzają się wieczory poetyckie, najczęściej powiązane z wernisażami wystaw.

– zapewnia p. Witold Englender

Rok 2023 r. był szczególnie pracowity dla właściciela „Ciasnej”. Pan Witold zorganizował i udostępniał w tym czasie 11 wystaw, między innymi artystek ukraińskich Julii Belskiej i Swetlany Myslyvets, jak również artystów: Marka Kraussa - Miasto w stylu Art Naif - wystawa prac Marka Kraussa i Marca Chagalla - 13 litografii Marca Chagalla w Galerii "Ciasna".

W minionym roku p. Englender prowadził również wystawy OFFO Objazdowe w Janowie Lubelskim, Łomży i Makowie Mazowieckim.

Sam Pan Witold jest uznanym artystą, a w 2023 r. został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.

W ramach udzielonego przez nasze miasto stypendium na rzecz twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz opieki nad zabytkami na rok 2024 r., Pan Witold Englender zorganizuje kolejne wydarzenia artystyczne o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.

Przypominamy o najbliższej wystawie „Impresje kwiatowe”, którą będzie można oglądać od 16.02.2024 r. do 8.03.2024 r. - "Impresje kwiatowe" - wystawa Elizy Falszewskiej w Galerii Ciasna

Spotkanie z jej autorką Elizą Flaszewską odbędzie się 23.02.2024 o godz. 18.00 w Galerii „Ciasna”.

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/w-tym-roku-galeria-ciasna-znajdzie-miejsce-dla-wielu-artystow


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany.
    Marian · 2 msc. temu
    Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA