Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Skwer na Osiedlu Arki Bożka kolejną inwestycją zrealizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Budżet Obywatelski to realizacja Waszych propozycji - powstała nowa przestrzeń rekreacyjna.

W ramach projektu jednej z naszych mieszkanek "Zagospodarowanie skweru wypoczynkowego na Osiedlu Arki Bożka", finansowanego z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 roku zmieniła się zielona przestrzeń. Zainstalowane zostały dwa zestawy do gier planszowych z szachownicą, wyposażone w solidne stoły i wygodne siedziska. Dodatkowo, skwer został wzbogacony o ławko-huśtawkę z elegancką pergolą, stanowiącą doskonałe miejsce do relaksu. Całość uzupełniają nowe nawierzchnie z kostki brukowej, które podkreślają estetykę i funkcjonalność miejsca.

Jest to więcej niż zwykłe udogodnienie – to inicjatywa, która ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni, sprzyjającej integracji i aktywnemu trybowi życia. Nowo utworzona strefa rekreacyjno-ruchowa nie tylko zachęca do aktywności fizycznej, ale także stwarza warunki do spontanicznych spotkań oraz budowania relacji między sąsiadami.

Miejscowi mieszkańcy teraz mają nie tylko okazję do aktywnego wypoczynku, ale również do rozwijania swoich pasji i umiejętności strategicznego myślenia poprzez gry planszowe. Szachy i warcaby, umieszczone w urokliwej scenerii skweru, stają się źródłem rozrywki dla wszystkich grup wiekowych.

REKLAMA

Co więcej, nowa przestrzeń rekreacyjna została umiejętnie usytuowana w bliskości tyrolek i trampolin, co sprawia, że miejsce to staje się centrum aktywności dla mieszkańców Osiedla Arki Bożka. Działa to jak magnes, przyciągając zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wartość całego przedsięwzięcia, włączając w to niezbędną dokumentację projektową to ponad 142 tys. zł brutto. Ta inwestycja to nie tylko koszt, lecz inwestycja w zdrowie psychiczne i fizyczne mieszkańców oraz rozwój lokalnej infrastruktury rekreacyjnej.

Inwestycja ta nie tylko poprawia estetykę otoczenia. To wzorowy przykład, jak inicjatywa społeczna może przekształcić przestrzeń publiczną, dodając jej nowego życia i energii.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/skwer-na-osiedlu-arki-bozka-z-nowymi-elementami


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA