Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Rajdowcy z Rajdu Śląska odwiedzili szkoły i udzielali wskazówek na temat bezpieczeństwa

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Przez rajdy do bezpieczeństwa dzieci.

Kolorowe, warczące rajdówki robią wrażenie. Wizyty rajdowców i ich sprzęt budzą ciekawość najmłodszych. W ten sposób organizatorzy Rajdu Śląska – najważniejszej imprezy motoryzacyjnej w regionie wykorzystują sport samochodowy do edukowania dzieci oraz młodzieży. Niedawno zorganizowali spotkania edukacyjne w miejscowościach, w których rajdowcy będą się ścigać podczas tegorocznej edycji Rajdu Śląska, a więc także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie wskazówki związane z bezpieczeństwem przekazali uczniom Szkoły Podstawowej 15 i 17.

Tegoroczny Rajd Śląska odbędzie się w dniach 8-10 września. Impreza z bazą na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest nie tylko rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku zawody zyskały międzynarodową rangę i zostały włączone do kalendarza europejskiego cyklu FIA ERT (European Rally Trophy).

Rajd Śląska 2023 rozpocznie się od uroczystego startu w centrum Katowic. Na zamkniętych i profesjonalnie zabezpieczonych ulicach miasta odbędzie się także jeden z odcinków specjalnych rajdu. Pozostałe próby sportowe wytyczono na południu regionu. I właśnie w tej części województwa, organizatorzy (Fundacja Automobilistów) przeprowadzili w czerwcu szereg spotkań i prelekcji z uczniami szkół z miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu.

Wizyta rajdowców w szkole, możliwość obejrzenia wyczynowej rajdówki z bliska czy innego sprzętu, z jakiego korzysta się w tej dyscyplinie sportu budzą ogromne zainteresowanie najmłodszych. To doskonała okazja do tego, by trafić do nich z ważnym przekazem dotyczącym prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Podczas naszych spotkań dzieci i młodzież często pytają o to, kiedy będzie rajd i gdzie będzie można zobaczyć rajdówki w akcji. W odpowiedzi na te pytania uczymy ich zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego kibicowania. W ten sposób budujemy kulturę motoryzacyjną już od najmłodszych lat. Wiemy też, że takie działania wpływają nie tylko na najmłodszych. Dzieci potrafią wykorzystać przekazaną wiedzę również do tego, by bezpiecznych postaw i przestrzegania zasad uczyć dorosłych

– wyjaśnia Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów, organizatora Rajdu Śląska.

W każdym spotkaniu uczestniczy kierowca rajdowy, który opowiada o tym, co trzeba zrobić by się ścigać w tym sporcie i z czego składa się jego wyposażenie. Dzieci mogą zobaczyć m.in. profesjonalne kaski i niepalny strój. Wizyta to także świetna okazja do przypomnienia i przećwiczenia z najmłodszymi zachowań podnoszących ich bezpieczeństwo na drodze. Jednym z najważniejszych jest dbanie o odpowiednią widoczność. I właśnie dlatego na zakończenie każdego ze spotkań, wszyscy uczestnicy otrzymują kolorowe opaski odblaskowe, które zdecydowanie poprawiają widoczność pieszych, szczególnie jesienią i zimą.

Do tej pory Fundacja Automobilistów (organizator Rajdu Śląska) przeprowadziła pięć takich spotkań. 19 czerwca pilot rajdowy Marcin Naworol i przedstawiciele Fundacji spotkali się z uczniami dwóch szkół w Jastrzębiu-Zdroju (SP nr 15 i SP nr 17).

W planach Fundacji Automobilistów są kolejne takie spotkania, a także inne inicjatywy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Materiał nadesłany.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/rajdowcy-z-wizyta-w-szkolach-w-jastrzebiu-zdroju


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA