Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Ogrzewalnia przy ul. Północnej rozpoczęła swoją działalność na czas zimy

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Potrzebujący mogą z niej korzystać codziennie od godz. 18:00 do 7:00. Będzie funkcjonować tak długo, jak będzie taka konieczność.

Temperatury za oknami spadają coraz niżej. To niebezpieczna sytuacja dla osób bezdomnych. W Jastrzębiu-Zdroju mogą one jednak skorzystać z ogrzewalni, która podobnie, jak poprzednich zim mieści się przy ul. Północnej, na terenie dawnego targowiska.

W trakcie tegorocznej zimy, rozpoczęła ona już swoją działalność. Osoby potrzebujące mogą do niej przychodzić od 2 listopada. Ogrzewalnia jest czynna codziennie, od późnego popołudnia do rana, w godz. od 18:00 do 7:00. Wszyscy, którzy zdecydują się z niej skorzystać mogą również wziąć w niej prysznic, czy zaparzyć sobie herbatę.

REKLAMA

Jastrzębska ogrzewalnia funkcjonuje na podstawie Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 27 kwietnia 2018 roku. Nad tym, aby działała prawidłowo czuwa jastrzębska Straż Miejska. Jej funkcjonariusze pełnią nadzór, a dodatkowo teren ogrzewalni jest monitorowany i ogrodzony.

Jak na razie nie wiadomo, jak długo obecnej zimy funkcjonować będzie ogrzewalnia. Termin jej zamknięcia jest zależny od pogody oraz zapotrzebowania na korzystanie z niej. Ubiegłej zimy z ogrzewalni skorzystało łącznie 2365 osób.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/ogrzewalnia-przy-ul-polnocnej-na-czas-zimy-juz-uruchomiona


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA