Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Nowy gabinet SI w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Powstał w niej gabinet SI – integracji sensorycznej dla dzieci, które zostały w trakcie diagnozy zakwalifikowane do takiej terapii.

Dotychczas możliwość skorzystania z gabinetu dawały jedynie prywatne placówki oraz publiczne placówki specjalne. Teraz to się zmieni i będzie on dostępny dla wszystkich, którzy maja zdiagnozowane zaburzenia integracji sensomotorycznej.

Chodzi o gabinet SI, czyli integracji sensorycznej. Powstał on w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (PPP) w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak tłumaczą w jastrzębskiej Poradni, zajęcia w gabinecie SI mają służyć niwelowaniu nadmiaru bodźców lub ich zwiększaniu w przypadku, gdy jest ich zbyt mało.

Na osiągnięcie takiego efektu ma pozwolić wykorzystanie wyposażenia gabinetu. Są to specjalne urządzenia – między innymi: podwiesie, maglownica, drabinka, grzybek, helikopter – używane podczas terapii.

- Poprzez zabawę na takich urządzeniach stymulowane są wszystkie obszary mózgu a przede wszystkim budujemy nowe połączenia neuronowe, które wpływają na współpracę miedzy półkulami

– wyliczają terapeuci jastrzębskiej PPP i dodają, że kolejnymi korzyściami z terapii są również: poprawa funkcjonowania dziecka w zakresie posługiwania się poszczególnymi zmysłami.

REKLAMA

Powód powstania gabinetu SI w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju jest bardzo prozaiczny:

- Wiem, że jest duże zapotrzebowanie na gabinety integracji sensorycznej. Marzyłam, żeby nasza placówka świadczyła takie usługi

– podkreśla Justyna Namielska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

- Pomysł stworzenia tego typu gabinetu wpadł mi do głowy jeszcze w poprzedniej pracy, z bardzo prozaicznych powodów. Zauważyłam, że nie tylko najmłodsi maja problemy ze sznurowaniem butów

- precyzuje.

Dyrektor PPP zaznacza również, że powstanie gabinetu SI, to forma sposobu zmiany postrzegania Poradni w naszym mieście.

W związku z tym, planuje kolejne działania zbliżone do stworzenia gabinetu integracji sensorycznej. Wspierać Poradnię w tego rodzaju inicjatywach zamierzają władze Miasta.

- Będziemy robić wszystko, żeby Poradnia w świadomości wszystkich rodziców nie była postrzegana tylko jako miejsce, w którym wydawane są opinie i orzeczenia, ale przede wszystkim jako miejsce, w którym można otrzymać wsparcie - gdy jest problem oraz dla dzieci uzdolnionych

– zapowiada Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju.

Według planów jastrzębskiej poradni, zajęcia w gabinecie SI będą się odbywały cyklicznie. Z terapii będzie mogło skorzystać każde dziecko, dla którego Poradnia jest placówką rejonową.

Powstanie gabinetu terapii sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju było możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz Fundacji JSW.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/poradnia-psychologiczno-pedagogiczna-bedzie-swiadczyc-nowe-uslugi


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA