Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Najmłodsi jastrzębianie świadomi ekologicznie

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 Szkół Podstawowych wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym smogu.

Walka ze smogiem stanowi nie lada wyzwanie. Wpływ na to, aby powietrze było czystsze ma jednak każdy z nas. Ze swojego zadania w tym zakresie wywiązali się najmłodsi mieszkańcy Jastrzębia, którzy uświadomili sobie, co robić, a w zasadzie czego nie robić, aby nie zanieczyszczać powietrza.

Jastrzębskie przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wzięły udział w konkursie plastycznym "Zrób dla Jastrzębia coś dobrego - nie pal w piecu byle czego". W sumie zaangażowało się w niego 21 placówek - 15 przedszkoli i 6 szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była jastrzębska Straż Miejska, a wśród jego głównych celów znalazły się: wspomniane podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i zrozumienie jakości czystego powietrza dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt.

REKLAMA

Zadaniem najmłodszych było natomiast przygotowanie plakatu w formie rysunku, wydzieranki lub wycinanki. Rzecz jasna musiał on nawiązywać do tytułu konkursu i być swoistym apelem o dbałość o środowisko. W ocenie konkursowego jury, najlepiej nawiązały do niego prace: Publicznego Przedszkola nr 23, Publicznego Przedszkola nr 2 oraz Publicznego Przedszkola nr 11. Z kolei jeśli chodzi o kategorię szkół podstawowych, w niej zwyciężyły: Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 23.

Nagrodami dla zwycięzców niezależnie od kategorii, w której brały udział były oczyszczacze powietrza, które sfinansował Urząd Marszałkowski. Ponadto na terenie wszystkich placówek biorących udział w konkursie zostały zasadzone drzewa, jako symbol walki o czyste powietrze.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/najmlodsi-jastrzebianie-swiadomi-ekologicznie


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

JbieZdr 2 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@O.N.A.dalej mozna w Queen :) praktycznie co weekend Queen jest po remoncie, blisko, do tego jak cos sa przystanki
Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)

REKLAMA

REKLAMA