Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Nadchodzą zmiany w krajobrazie miejskim. Uchwała reklamowa na finiszu

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Zmienia się nasza przestrzeń: powstają nowe skwery i strefy wypoczynkowe. Warto zadbać by także reklamy nie przesłaniały i nie zaśmiecały naszego otoczenia.

Od kilku lat prowadzone są prace nad zapisami, które ustalą zasady i warunki sytuowania na terenie naszego miasta obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych. Określone zostaną ogrodzenia, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Wskazane zostaną również terminy i warunki dostosowania się do nowych zapisów. Ważne, że wszystkie zasady dotyczyć będą nie tylko nowych reklam czy ogrodzeń ale także tych, które już zostały postawione. Oznacza to, że będą musiały być zmienione, przebudowane lub usunięte.

A co zakładają zapisy uchwały reklamowej dla Jastrzębia? Mówią one m.in. o ilości reklam na danej nieruchomości, o ich wielkości, czy zasadzie rozmieszczenia.

Każdy mieszkaniec może odnieść się do przedstawionych założeń. Obecnie trwa wyłożenie do publicznego wglądu tzw. uchwały reklamowej. Z uchwałą będzie można się zapoznać do 20 listopada 2023 r. w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój (al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 oraz na stronie internetowej Gminy Jastrzębie-Zdrój https://bip.jastrzebie.pl/artykuly/uchwala-reklamowaastrzebie.pl/.

REKLAMA

Odbędzie się również dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie uchwały, która będzie miała miejsce 16 listopada w sali 129A, Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój - o godz. 16:00.

Uwagi co do uchwały reklamowej można składać do Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie pisemnej w kancelarii Urzędu lub na jego adres: al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój lub elektronicznie na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój na platformie ePUAP: /JASTRZEBIE-ZDROJ/skrytka

Mogą być one składane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 grudnia 2023 r. Liczy się data wpływu uwagi do urzędu. Podziel się opinią i miej wpływ na miejską przestrzeń.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/uchwala-reklamowa-na-finiszu


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA