Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Na przełomie kwietnia i maja ruszamy z remontem ul. Jagiełły

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na modernizację jednej z ważnych ulic w naszym mieście.

Ponad kilometr nawierzchni – od skrzyżowania ulicy Jagiełły z aleją Jana Pawła II, do skrzyżowania ulicy Jagiełły z ulicą Chlebową i Kusocińskiego – zostanie gruntownie przebudowana.

To kolejna duża inwestycja w naszym mieście, która ma głównie na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów. Efektem tego będzie większy komfort naszych mieszkańców. To jedna z głównych dróg w naszym mieście, dlatego tym bardziej ważna jest jej modernizacja

– argumentowała rozpoczęcie inwestycji Prezydent Miasta, Anna Hetman.

Jaki jest zakres prac?

- Wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

- Po stronie ogródków działkowych pojawi się chodnik i jednokierunkowa ścieżka rowerowa – poprawi się dzięki temu bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

- Powstanie nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Bronisława Czecha – skorzystają z niego przede wszystkim użytkownicy znajdujących się w pobliżu garaży.

- Trzy przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

- Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów połączone będzie na skrzyżowaniu z ulicą Chlebową i Janusza Kusocińskiego.

- Przejście dla pieszych przy wjeździe w ulicę Heleny Marusarzówny zostanie przesunięte na drugą stronę skrzyżowania. Tu także zostanie przeniesiony przystanek autobusowy

Kiedy rozpoczną się prace?

Modernizację ulicy przeprowadzi firmę Strada z Jastrzębia-Zdroju, która została wyłoniona w wyniku przetargu. Na tę inwestycję pozyskaliśmy 1,5 mln złotych. Cała kwota przeznaczona na tę inwestycję to ponad 2,8 mln złotych. Wykonawca zacznie prace po uzyskaniu akceptacji projektu organizacji ruchu, czyli na przełomie kwietnia i maja.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/na-przelomie-kwietnia-i-maja-ruszamy-z-remontem-ul-jagielly


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA