Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Literacko z Małgorzatą Starostą w Jastrzębiu-Zdroju

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

O jej najnowszej książce, o Śląsku i Jastrzębiu-Zdroju i o tym, czym jest cosy crime rozmawialiśmy z Małgorzatą Starostą.

To było spotkanie oko w oko z fanami literatury wychodzącej spod pióra Małgorzaty Starosty. Było poruszonych wiele ciekawych wątków nie tylko stricte związanych z fabułą książek, w tym z najnowszą o tytule „Rolady i romanse”. Autorka opowiadała również m.in. o tym, w jakich porach lubi pisać i ile poświęca czasu na swoją pracę. Rozmowy toczyły się w obrębie tematyki książek dla dzieci, młodzieży i nowego gatunku literackiego – tzw. cosy crime, który przy rozbudowanej, mrocznej fabule morderstwa pozbawiony jest rozbudowanych scen przemocy. Opowiadała o stworzonych postaciach w powieściach i o swoich przyjaciółkach. Ponoć rozmowy z najbliższymi tworzą już całkiem pokaźny materiał do tworzenia fabuły i dlatego, jak sama stwierdziła „książki piszą się prawie same”.

W spotkaniu uczestniczyły osoby, które od podszewki znają fabułę napisanych przez nią powieści. Odwagi do zadawania pytań nie zabrakło również tym, którzy pierwszy raz usłyszeli o autorce i zachęceni pozytywnymi opiniami i wyjątkowym spotkaniem z Małgorzatą Starostą zamierzają przeczytać jej książki.

Małgorzata Starosta to poetka i prozatorka zarazem, autorka nagradzanych opowiadań obyczajowych i kryminalnych. To także autorka wierszy i bajek dla dzieci. Jej powieści znalazły się na listach bestsellerów. Autorka książek m.in. „Pruskie Baby”, „Na tropie trupa”, „Rolady i romanse”, „Wesela nie będzie!”, „Cynamonowe gwiazy”.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/literacko-w-jastrzebiu-zdroju


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA