Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Laura Grzyb przed szansą na zdobycie tytułu Mistrzyni Świata

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębianka wkrótce skrzyżuje rękawice z Argentynką Caroliną Raquel Duer. Jeśli wygra zmierzy się z Meksykanką Yamileth Mercado o pas mistrzowski WBC.

Zaledwie nieco ponad pół roku temu wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Laura Grzyb zawalczy o pas mistrzyni Europy, później z pomyślnym dla siebie skutkiem broniła go przed własną publicznością w Jastrzębiu-Zdroju Pas Mistrzyni Europy obroniony! Laura Grzyb bezapelacyjną zwyciężczynią, a już niebawem stanie przed szansą na zdobycie tytułu Mistrzyni Świata. Laurę Grzyb od jego wywalczenia dzielą dwie walki.

Starania o światowy czempionat jastrzębianka zapowiadała jeszcze przed walką o obronę tytułu Mistrzyni Europy z Brytyjką Stevi Levy. Potwierdziła to także po werdykcie, zgodnie z którym pas pozostał w jej rękach.

REKLAMA

Teraz wspomniane starania zaczynają nabierać realnych kształtów. Federacja WBC o której pas będzie się mierzyć Laura Grzyb wyznaczyła ją do walki eliminacyjnej o Mistrzostwo Świata. Jastrzębianka zna już nazwisko rywalki, z którą przyjdzie się jej w niej zmierzyć. Jej przeciwniczką będzie Argentynka Carolina Raquel Duer.

I jeśli Laura Grzyb pokona pięściarkę z Argentyny, odbędzie kolejną walkę. Będzie to już walka, której stawką będzie pas WBC Silver - rzecz jasna w wadze super koguciej. Obecnie jego posiadaczką jest Meksykanka Yamileth Mercado.

Jak na razie nieznany jest termin walki Laury Grzyb z Caroliną Raquel Duer. Wiadomo natomiast, że rywalki miałyby się porozumieć co do niego do 20 grudnia. Jeśli nie uda im się dojść do porozumienia, organizator walki zostanie wyłoniony przez federację WBC. Termin walki o pas mistrzowski zależy od wyznaczenia terminu walki eliminacyjnej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/laura-grzyb-w-drodze-po-mistrzostwo-swiata


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA