Skip to main content


REKLAMA

Industriada 2023 – zobacz co przygotowaliśmy!

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

17.06.2023 r. Łaźnia Moszczenica. Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd - 17 czerwiec!

Industriada 2023 – zobacz co przygotowaliśmy!

Wystawy, warsztaty fotograficzne i drukarskie, wyjątkowy tor wyścigowy oraz koncerty gwiazd. To wszystko czeka na was 17 czerwca od godz. 12:00 przy budynku Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju.

Tym razem hasłem przewodnim festiwalu jest „Sztuka przemysłu” i to determinuje program tej imprezy. A jak sztuka, to fotografia, grafika, gry, literatura, muzyka.

Zarówno w Instytucie Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica, jak i programie Industriady łączymy tradycję z nowoczesnością. W tym dniu nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu

– zachęca Rafał Jabłoński, dyrektor Łaźni Moszczenica.

<p">W sobotę 17 czerwca będzie można zobaczyć dwie wystawy. Pierwsza ukaże artystyczne, industrialne fotografie miasta rodzącego się na złożach węgla, druga grafiki śląskich obiektów poprzemysłowych autorstwa Alexandra Babicha i Anastazji Alforovej. Ponadto, na warsztatach uczestnicy będą mogli zbudować własną camerę obscura, użyć prasy Gutenberga czy odmienić wygląd zwykłego tiszertu. Na dzieci będą czekały wymagające refleksu i koordynacji zabawy techniką na torach Sphero i Surfo. Nie zabraknie oczywiście muzyki. W programie przewidziano występ Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury, koncerty Marcina Wyrostka z zespołem Corazon oraz koncert Jelonka.

Organizacja Industriady jest możliwa dzięki zgłoszeniu się jastrzębskiego Instytutu do konkursu na obiekt zaprzyjaźniony Szlaku Zabytków Techniki. Daje to również możliwość wpisania Łaźni Moszczenica do Szlaku Zabytków Techniki w przyszłości.

Przemysł w służbie fotografii – Camera obscura

To warsztaty dla tych, którzy fascynują się fotografią oraz tych, którzy nie rozumieją (a chcą zrozumieć), jak działa aparat fotograficzny. Na warsztatach zbudujemy pierwowzór aparatu fotograficznego. Odbędą się one o godz. 13.00 i 15.00 - potrwają godzinę. Liczba miejsc ograniczona.

Kolorowe szaleństwo T-shirtowe

Tie-dye zdominowało modę lat 60. XX wieku, a teraz wraca do łask w myśl filozofii „zero waste” (bez odpadów). Po co wyrzucać, skoro można zafarbować i otrzymać całkiem nowe ubranie? Na warsztatach poznacie tajniki dyfuzji pod kontrolą. Odbędą się o godz. 13.30 i 16.30. Czas trwania ok. 1 godz. Obowiązują zapisy.

Na warsztaty Camera obscura oraz Kolorowe szaleństwo t-shirtowe obowiązują zapisy drogą mailową.

Zgłoszenia należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule należy wpisać godzinę oraz nazwę warsztatów, w treści wiadomości prosimy o informacje: liczba osób wraz z danymi (imię i nazwisko uczestnika) oraz telefon kontaktowy. Termin zgłoszeń: 10 czerwca, godz. 15.00.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/industriada-2023-zobacz-co-przygotowalismy


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA