Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Nagrodzono osoby zasłużone dla jastrzębskiego sportu

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Podczas gali wyróżnione zostały kluby i zawodnicy, których działania miały wpływ na rozwój sportu w naszym mieście.

Gala Sportu 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Nagrodzono osoby zasłużone dla jastrzębskiego sportu

Piątkowy wieczór 22 września należał do sportowców, sportowych działaczy i klubów z Jastrzębia-Zdroju. Hala Widowiskowa zapełniła się w ten dzień wyjątkowymi osobami, których działania lub osiągnięcia sportowe miały znaczący wpływ na rozwój sportu w naszym mieście. To dzięki takim „niepowtarzalnym reżyserom sportowych emocji” Jastrzębie-Zdrój możemy nazywać Miastem Mistrzów Sportu.

Podczas tego wydarzenia wpisującego się w obchody 60-lecia miasta wyróżnieni zostali sportowcy z naszego miasta, kluby sportowe, trenerzy, działacze i sponsorzy, których powitała Prezydent Miasta, Anna Hetman.

Pierwszy etap wyróżnień dotyczył wręczenia nagród Ministra Sportu i Turystyki. Wręczyli je posłowie z Jastrzębia-Zdroju Krzysztof Gadowski i Grzegorz Matusiak.

Złotą odznakę na zasługi dla sportu otrzymał Kamil Glik, który nie mógł zjawić się na gali i odznaka trafi w jego ręce podczas najbliższej wizyty w naszym mieście.
Srebrnymi odznakami zostali wyróżnieni Eugeniusz Rakowicz i Leszek Dejewski.
Brązowe odznaki otrzymali: Beata Maksymow-Wendt (nagrodę odebrał jej mąż), Andrzej Porębski, Marian Zakowicz (nagrodę odebrała jego małżonka).

W kolejnej części uroczystości jubileuszowej nagrodzeni zostali sportowcy za osiągnięcia w 2022 roku. Wyróżnienia i statuetki wręczała Prezydent Miasta Anna Hetman z wiceprezydentem Romanem Foksowiczem oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Zofią Florek. W gronie wyróżnionych znaleźli się:

• Jastrzębski Węgiel,
• hokeiści z JKH GKS Jastrzębie,
• zawodnicy i trenerzy klubu Kyokushin Karate Kumite,
• Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego.

Nagrody z okazji 60-lecia miasta Jastrzębie-Zdrój otrzymali:

Laura Grzyb, Leszek Laszkiewicz, Anderzej Frysztacki, Jerzy Kulig, Ryszard Duda, Jan Stanaszek, Andrzej Kaleta, Wiesław Kopeć, Marcin Jaworski, Alicja Wijas, Tadeusz Kowalewski, Anna Żemła-Krajewska, Mateusz Klimek, Jan Miszek, Jan Posłuszny, Piotr Paździor, Jacek Dywan, Krzysztof Radomski, Marek Gałuszka, Marta Goik, Jakub Wiewióra, Marcin Boratyn, Bogdan Nather.

Wyróżnienia trafiły także do głównych sponsorów jastrzębskiego sportu, czyli do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Fundacji JSW, firma Prymat.

Szczególne podziękowania należały się również Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Prezydent Miasta wręczyła statuetkę i złożyła życzenia dla całej ekipy MOSiRU, która z pasją i pełnym zaangażowaniem wykonuje swoją misję.

Ten dzień był pełen nie tylko sportowych emocji, ale również dostarczył wielu wrażeń artystycznych, które zaspokoiły najbardziej wymagających uczestników wydarzenia. Na początku wydarzenia witała gości muzyka Orkiestry KWK Jas-Mos. Na scenie pojawili się artyści Teatru Ocelot, którzy przedstawili najwyższej klasy sztukę akrobatyczną. Uroczystość uatrakcyjnił występ kabaretu „Zdolni i Skromni”, który prezentował skecze o sportowej tematyce.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/gala-sportu-2023

💚🏅💚Wczorajsza wieczorna Gala Sportu miała niepowtarzalny charakter oraz oprawę. Wyróżnieni zostali na niej sportowcy,...

Opublikowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój Sobota, 23 września 2023

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@WeberAby znaleźć firmę oferującą usługi w obszarze własności intelektualnej w Jastrzębiu, sugeruję skorzystanie z następujących metod:Internet:Przeszukaj internet, korzystając z wyszukiwarek, ...
Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po prostu podzielić się czymś z naszą społecznością? Teraz to możliwe ...
Lidia 8 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (1)
Weber 17 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich?  (1)
Viper 19 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 20 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!

REKLAMA
REKLAMA