Skip to main content


REKLAMA

Festiwal Śląskie Smaki po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

04.06.2023 r. godz. 13:00 Park Zdrojowy. Konkursy kulinarne, bicie Rekordu Polski w sałatce jarzynowej, popisy najlepszych kucharzy, a na scenie Zespół „Śląsk”, Bartnikcy oraz Roszak Show.

Festiwal Śląskie Smaki po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju

XVII edycja Festiwalu Śląskie Smaki już 4 czerwca w Parku Zdrojowym.

Zabrze, Wisła, Katowice, Racibórz… - do grona miast organizujących jeden z największych festiwali kulinarnych w Polsce dołącza Jastrzębie-Zdrój.

Śląskie Smaki to przede wszystkim konkursy kulinarne – dla profesjonalnych kucharzy, szkół gastronomicznych i amatorów gotowania. Uczestnicy powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch, a o wyborze najlepszych zdecydują profesjonalni jurorzy.

Nie zabraknie także pokazów kulinarnych. Zaprezentują się najlepsi: znany w regionie Remigiusz Rączka, Adam Borowicz, autor „żelaznej klapsznity” oraz Kinga Paruzel, która udowodni, że kuchnia śląska w wersji wege jest jak najbardziej możliwa.

Jedną z ciekawszych atrakcji festiwalu będzie próba pobicia Rekordu Polski na największą porcję szałotu, czyli sałatki jarzynowej. Obecny rekord (123,75 kg) należy do Drawna w województwie pomorskim – Trzymamy kciuki za panie z jastrzębskich kół gospodyń wiejskich. One podejmą to wyzwanie i jestem pewien, że świetnie sobie z nim poradzą. Już teraz serdecznie im za to dziękuję

– mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica.

Imprezie będzie towarzyszyła strefa grilla, gdzie odbędą się pokazy i warsztaty w wykonaniu mistrzów tego fachu. Na scenie wystąpią zespoły: Roszak Show, Bartnicky, a gwiazdą wieczoru będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tego dnia restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” oraz Food Truck „Śląskie Smaki" będą serwować dania regionalne.

XVII edycję festiwalu Śląskie Smaki organizuje Miasto Jastrzębie-Zdrój, IDID Łaźnia Moszczenica i Śląska Organizacja Turystyczna.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/festiwal-slaskie-smaki-po-raz-pierwszy-w-jastrzebiu-zdroju

 

Zobacz szczegóły wydarzenia w kalendarzu imprez


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA