Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

EKO akcja! Można otrzymać ekologiczne wielorazowe torby. Co należy zrobić?

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

W zamian za surowce oddane w GPZON-ie można otrzymać wielorazowe torby. Otrzymają je również petenci Wydziału Gospodarki Komunalnej UM.

Z okazji przypadającego na 23 stycznia Dnia Bez Opakowań Foliowych w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się ekologiczne przedsięwzięcie. Będzie ono dotyczyło - a jakże - eliminacji foliowych toreb. Wspólną akcję w tym celu przeprowadzi Jastrzębski Zakład Komunalny wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Na czym będzie polegać wspomniana akcja? Jej cel to zastąpienie jednorazowych toreb, wielorazowymi wykonanymi z materiałów. Jak wskazują organizatorzy, taka zmiana niesie za sobą wiele korzyści.

- Rezygnacja z plastikowych opakowań, w tym popularnych jednorazówek i korzystanie z opakowań wielokrotnego użytku nie tylko sprzyja środowisku, ale również domowym oszczędnościom

- zaznaczają w JZK i UM.

Ekologiczna akcja w Jastrzębiu-Zdroju będzie trwała przez kilka dni od 23 do 26 stycznia lub wyczerpania zapasów.

Udział w akcji jest prosty. Wielorazowe torby będą wydawane w GPZON-ie (Gminnym Punkcie Zbierania Odpadów Niebezpiecznych), gdzie będzie je można otrzymać w zamian za oddane surowce: papier, szkło, plastik i metal.

Torby otrzymają również petenci załatwiający sprawy w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przy al. Piłsudskiego 60.

Jak wynika ze statystyk, każdego roku ponad 500 miliardów opakowań foliowych trafia na wysypiska. Tym samym jest to najczęściej powstający odpad. Zdecydowaną wadą foliowych toreb jest ich bardzo długi czas rozkładu, wynoszący kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/eko-akcja-jastrzebskiego-zakladu-komunalnego-i-urzedu-miasta


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA