Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Awans 53. funkcjonariuszy podczas obchodów Święta Policji

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Akty mianowania wręczono w ubiegły czwartek podczas obchodów Święta Policji.

To szczególne wydarzenie dla funkcjonariuszy, przypadające na 104. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, odbyło się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Na uroczystości pojawili się jastrzębscy policjanci wraz z rodzinami, przedstawiciele władz miasta, posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, szefowie wszystkich służb, komendanci z sąsiednich jednostek Policji oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i dyrektorzy jednostek oświatowych.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – inspektor Marek Nowakowski oraz Komendant Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju – młodszy inspektor Tomasz Hynek wręczyli 53. policjantom akty mianowania na wyższy stopień policyjny.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach złożył wyrazy wdzięczności wszystkim mundurowym, aktywnym zawodowo i emerytowanym pracownikom. Podkreślał, że to oni czuwają albo czuwali nad bezpieczeństwem i są gotowi do działania w celu utrzymania ładu i porządku. Wskazywał na rolę rodziny, będącej wsparciem dla osoby oddanej służbie społeczeństwu. Dziękował także władzom miasta, z którymi praca układa się wzorcowo.

Wielokrotnie podczas przemówień nawiązywano do 60-lecia miasta, a ten jubileusz nadał szczególnego charakteru uroczystości Święta Policji. Za pełne oddanie służbie dziękowała Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój:

Państwa służba na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności jest nieoceniona. Dziękuję Wam za codzienne poświęcenie, związane często z narażeniem własnego zdrowia czy życia. Ta praca jest misją, poświęceniem dla niej czasu nie tylko w tzw. godzinach pracy. Dziękuję całemu zespołowi Policji za pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa.

Artystyczna część stanowiła zakończenie uroczystości. Goście usłyszeli utwory Moritza Moszkowskiego w wykonaniu: Antoniny Grabki – skrzypce, Artura Jaworskiego – skrzypce, Aleksandry Plech – fortepian.

Wszystkim funkcjonariuszom policji życzymy dużo zdrowia, spełnienia zawodowego, aby każda podejmowana akcja zakończyła się pomyślnie.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/awans-53-funkcjonariuszy


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA