Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębie doradza zawodowo. Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

 |  Powiatowy Urząd Pracy
Powiatowy Urząd Pracy
Dodane przez:
Powiatowy Urząd Pracy

Ogólnopolski Tydzień Kariery po raz 15 zawitał do naszego miasta. Jak co roku praktycy poradnictwa zawodowego zrzeszeni w ramach Jastrzębskiego Doradztwa Kariery aktywnie działali by promować, edukować i informować na temat poradnictwa zawodowego.

Jastrzębie doradza zawodowo. Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami

Tegoroczna edycja Tygodnia Kariery odbyła się pod hasłem „Talent i praca to się opłaca" .W szkołach i przedszkolach  odbywały się konkursy, pogadanki i warsztaty zawodoznawcze. Ich celem było oswajanie  dzieci  już od najmłodszych lat przedszkolnych z pojęciem zawodu, z budowaniem pozytywnych nawyków mówienia o sobie, określenia swoich kompetencji czy zainteresowań,by jeszcze pewniej dokonywać wyborów edukacyjno zawodowych w przyszłości. Odbyły się także spotkania sieciujące doradców szkolnych zawodowych, spotkanie praktyków poradnictwa z rodzicami uczniów szkół podstawowych, które miało miejsce w Urzędzie Miasta.

REKLAMA
 

W tym roku  wiele działań  organizowanych w  ramach Tygodnia Kariery odbyło się  w nowo powstałym punkcie dla młodzieży YOLO „Young on board" Labour Office, które od września tego roku  otworzyło swoje drzwi dla osób do 30 roku życia. W punkcie odbyły się  warsztaty dla młodzieży z jastrzębskich szkół. Ideą warsztatów było normalizowanie  obrazu współczesnego rynku pracy, który jest rynkiem zmian i kompetencji, wymagającym dostosowania się, dokształcania i budowania otwartej postawy. Przeprowadzono także warsztaty z zakresu współczesnej rekrutacji, w których wzięły udział osoby bierne zawodowo.

Punkt powstał w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży" finansowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy na lata 2023-2024 pt. YOLO „Young on board" Labour Office. Jedną z form wsparcia YOLO jest bezpłatne doradztwo prawne oraz konsultacje z zakresu pomocy społecznej. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do umawiania wizyt telefonicznie: 606 651 246, 606 649 879 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jastrzebiezdroj.praca.gov.pl/rynek-pracy/aktualnosci/-/asset_publisher/8VCc6CLiHUaO/content/id/22224906

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA
REKLAMA