Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Zapraszamy na XVIII Jastrzębski Test Coopera

 |  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Dodane przez:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

12 maja (piątek) będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej w popularnym teście Coopera zarówno w wersji biegowej jak i marszowej. W teście biegowym należy pokonać jak najdłuższy dystans w ciągu 12minut, natomiast wersja marszowa zakłada pokonanie dystansu 4,8km w jak najszybszym czasie.

XVIII JASTRZĘBSKI TESTCOOPERA

Stadion Miejski – 12.05.2023r (piątek)

Test Coopera (czyt. test Kupera)– próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

TEST MARSZOWY jest przeznaczony dla każdej osoby, która nie ma problemów z samodzielnym poruszaniem się. Obejmuje dystans 4,8 km, który należy przejść szybkim marszowym krokiem po płaskim terenie, bez podbiegania, w jak najkrótszym czasie. Dopuszczalne jest pokonanie dystansu z wykorzystaniem sprzętu do Nordic Walking.

Organizator

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju

Towarzystwo Lekkoatletyczne Athletics Jastrzębie

Współorganizatorzy

Szkoła Podstawowa nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju

Szkoła Podstawowa nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju

Miejsce i godzina startu

Bieżnia Stadionu Miejskiego (tor rolkowy) przy ul. Harcerskiej 14 B

Start do Testu Marszowego odbędzie się o godz. 15.00 ( I Tura)

Start do Testu biegowego prowadzony będzie w 3 turach co 45 min. tj. godz. 16.30, 17.15, 18.00

Zapisy i warunki uczestnictwa

Zapisy elektroniczne na stronie

https://b4sportonline.pl/Jastrzebski_Test_Coopera/ do 10.05.2023 godz. 23:59

W każdej turze może wystartować maksymalnie 30 osób!

Weryfikacja do startu w dniu Testu tj. 12.05.2023r od godz. 14.30 (Stadion Miejski)

Uczestniczyć mogą dzieci, młodzież od 8 lat (ukończone) oraz dorośli

Niepełnoletni muszą posiadać pisemne zgodę od opiekuna prawnego do udziału w teście - Pobierz Zgodę!

Przystąpienie do Testu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu XVIII Jastrzębskiego Testu Coopera przez pełnoletniego UCZESTNIKA, a w przypadku osoby, która nie ukończyła 18 roku życia lub osoby, która nie może sama o sobie decydować wymagana jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego na wzięcie udziału w Teście. Zgoda jest do pobrania na stronie organizatora bądź w biurze zawodów.

Uczestnikiem Testu może zostać osoba niepełnoletnia, u której nie występują przeciwwskazania zdrowotne. Decyzje w tym zakresie podejmuje rodzic lub opiekun prawny.

Osoba pełnoletnia i mogąca decydować sama o sobie, ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje zdrowotne mogące wystąpić w wyniku uczestnictwa w Teście.

Interpretacja wyniku uzyskanego w teście

TEST MARSZOWY

Czas uzyskany po pokonaniu marszem odcinka 4,8km przez każdego uczestnika z uwzględnieniem płci i wieku będzie podstawą do oceny poziomu kondycji fizycznej wg kryteriów : Znakomicie, Trzymaj Formę, Może być lepiej, Więcej systematyki, Musisz trenować więcej!

TEST BIEGOWY

Dystans uzyskany po 12min biegu (z dokładnością pomiaru do 10m ) przez każdego uczestnika z uwzględnieniem płci i wieku będzie podstawą do oceny poziomu kondycji fizycznej wg kryteriów : Znakomicie, Trzymaj Formę, Może być lepiej, Więcej systematyki, Musisz trenować więcej!

Każdy kto ukończy Test otrzyma Dyplom z osiągniętym wynikiem, oraz pamiątkowy gadżet

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu


Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość

Postanowienia końcowe

  • Organizator zastrzega sobie prawo odwołania imprezy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz małej liczby uczestników, jak również do dokonania zmiany w ramowym programie imprezy.
  • W przypadku odwołania testu, organizator powiadomi uczestników najpóźniej w dniu poprzedzającym test.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie uczestników, w tym za szkody wyrządzone w stosunku do osób trzecich, zarówno dotyczących zdrowia, życia jak i mienia.
  • Każdy uczestnik Testu Coopera zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym Regulaminem, akceptacji jego postanowień i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  • Treść Regulaminu Testu Coopera zostaje podana do wiadomości uczestników poprzez zamieszczenie na stronie internetowej Organizatora oraz udostępniona w biurze zapisów.
  • Uczestnictwo w Teście wiąże się z akceptacją w/w regulaminu. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że udział w imprezie wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym. Zgłoszenie do Testu oznacza, że Uczestnik rozważył i ocenił charakter, zakres i stopień ryzyka wiążącego się z uczestnictwem w Teście i dobrowolnie zdecydował się podjąć to ryzyko, startując wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Przetwarzanie danych osobowych, w tym wykorzystanie wizerunku

1. Klauzula o ochronie danych osobowych oraz utrwalenia i upublicznienia wizerunku jest dostępna na stronie organizatora: www.mosir.jastrzebie.pl/rodo/klauzula-informacyjna-wydarzenia-sportowe-i-rekreacyjne

2. Każdy uczestnik zobowiązany jest z zapoznaniem się z klauzulą informacyjną dotyczącą danych osobowych. promujących sport i rekreację, a także współzawodnictwo oraz Miasto Jastrzębie-Zdrój.

 

KONTAKT:

Jakub Staśkiewicz – MOSiR Jastrzębie – 32 4719 450 wew. 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.mosir.jastrzebie.pl/mosir/aktualnosci/aktualnosc/zapraszamy-na-xviii-jastrzebski-test-coopera


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA