Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Tragiczna doba na śląskich drogach. Zachowajmy ostrożność

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Niesprzyjające warunki na drogach, pośpiech, rutyna kierowców często są przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu jednej, ostatniej doby, na śląskich drogach doszło do 6 wypadków w których śmierć poniosły cztery osoby. Apelujemy o rozwagę, by nasza podróż nie zakończyła się tragicznie.

Tragiczna doba na śląskich drogach. Zachowajmy ostrożność

Okres jesienno-zimowy na drogach często jest niebezpieczny. Niesprzyjająca aura, szybko zapadający zmrok i śliska nawierzchnia mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tylko w trakcie minionej doby na śląskich drogach doszło do sześciu wypadków drogowych, w których straciły życie 4 osoby.

Do pierwszego z wypadków doszło wczoraj przed godziną 7 rano na prostym odcinku drogi krajowej numer 11 pomiędzy Tworogiem a Pustą Kuźnicą. Ustalenia mundurowych wskazały, że 48-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jadąc osobowym fordem w kierunku Lublińca, z niewiadomej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym z naczepą, którym kierował 26-latek z województwa świętokrzyskiego. Niestety kierujący forda poniósł śmierć na miejscu.

REKLAMA

Drugie zdarzenie miało miejsce w Pszczynie na ulicy Batalionów Chłopskich, około godziny 14:15. Policjanci pszczyńskiej drogówki ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner podczas manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w drzewo. Mimo szybkiego działania służb i prowadzonej na miejscu reanimacji, niestety nie udało się uratować życia 57-letniego kierowcy.

Do trzeciego z rzędu zdarzenia doszło w Rudnikach w powiecie częstochowskim około godziny 16:15. Policjanci wykonujący czynności w miejscu wypadku ustalili, że 50-letni kierujący osobowym renault, jadąc ulicą Częstochowską w kierunku Kłomnic, na skrzyżowaniu z ulicą Lipówka najechał na leżącą na jezdni kobietę. Niestety, wyniku odniesionych obrażeń 56-letnia mieszkanka powiatu częstochowskiego poniosła śmierć. Kierujący był trzeźwy.

Czwarte zdarzenie zaszło wczoraj około 18:45 na prostym odcinku drogi w rejonie miejscowości Sieroty. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni kierowca volkswagena jadąc od strony Pyskowic, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Renault. Niestety, kierowca renaulta w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Tylko od 1 października na drogach naszego województwa doszło do 286 wypadków, w których 23 osoby zginęły, a 324 zostały ranne. Dodatkowo policjanci odnotowali 7427 kolizji. W ubiegłym roku od 1 października do 22 listopada doszło do 6857 kolizji i 310 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 346 zostało rannych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając na drogę, ponosimy odpowiedzialność zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pośpiech, chwila nieuwagi, roztargnienie, nadmierna prędkość, czy lekceważenie przepisów, prędzej czy później, ale kończą się tragicznie!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/372965,TRAGICZNA-DOBA-NA-SLASKICH-DROGACH.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA
REKLAMA