Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Ratownicy z karetki pomogli w zatrzymaniu pijanego 36-letniego kierowcy

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Dzięki reakcji Zespołowi Pogotowia Ratunkowego, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Ratownicy Medyczni widząc, jak kierowca w trakcie jazdy jedzie środkiem drogi, powiadomili o wszystkim dyżurnego jastrzębskiej komendy. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Ratownicy z karetki pomogli w zatrzymaniu pijanego 36-letniego kierowcy

Jastrzębscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Tym razem świadkami okazała się Załoga Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 1.50 w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Wyzwolenia samochodem opel porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Kierujący osobówką miał jechać całą szerokością jezdni, od lewej do prawej strony. Ratownikom Medycznym udało się zatrzymać osobówkę. Badanie stanu trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało ponad dwa promile alkoholu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż w październiku zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa. Amator jazdy na „podwójnym gazie” wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie.

REKLAMA

“Nie reagujesz-akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadków policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Na ręce Załogi Zespołu Pogotowia Ratunkowego za wzorową i godną naśladowania postawę składamy serdeczne podziękowania za pomoc w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami naszego miasta, stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg. Wyrażamy jednocześnie podziw dla odwagi zgłaszających i tego, że nie pozostali obojętny i zareagowali.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/372826,Pamietaj-Nie-reagujesz-akceptujesz.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA