Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Pijany 47-latek bez prawa jazdy w niesprawnym Matizie zatrzymany przez drogówkę

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez jastrzębskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania oraz wysokie grzywny.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Jastrzębscy policjanci podejmują więc szereg działań, mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Mimo to zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości.

REKLAMA

Wczoraj parę minut po północy na alei Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo. 47-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych pojazdu został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/371517,Nietrzezwy-kierujacy-zagrozenie-dla-wszystkich-uczestnikow-ruchu.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA
REKLAMA