Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Oszukał blokadę alkoholową w pojeździe!

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Wczoraj podczas prowadzonych przez jastrzębskich mundurowych działań „Bezpieczne skrzyżowania” patrol ruchu drogowego w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości usiłował zatrzymać kierującego samochodem Fiat Punto. Kierowca zlekceważył podawany mu sygnał, ponieważ jak się później okazało, miał coś do ukrycia..

Policjanci, w trakcie pomiaru prędkości, dostrzegli kierującego Fiatem Punto, który w obszarze zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący pomimo podania wyraźnego sygnału do zatrzymania celowo ominął mundurowych. Stróże prawa, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ruszyli za nim, jednak kierujący fiatem nie zamierzał się zatrzymać, omijał pojazdy w miejscach niedozwolonych i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyznę zatrzymano kilkaset metrów dalej. Już po chwili policjanci poznali powód jego ucieczki, od kierującego wyczuli woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że nie jest to jego pierwszy raz, gdyż został już kiedyś ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu. W jego pojeździe zamontowano blokadę alkoholową, którą oszukał z pomocą kolegi. Amator jazdy na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy, a pojazd, został odholowany. Wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie. Odpowiedzialności za swoje zachowanie nie uniknie także jego znajomy, gdyż poprzez uruchomienie samochodu za kolegę, naraził innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

W dniach 15-21 maja 2023 r. organizowany jest 7. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia – Pomyśl o mobilności. Wydarzenie koncentruje się na zrównoważonym transporcie, w szczególności promocji poruszania się pieszo, na rowerze, korzystania z transportu publicznego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego w głównej mierze zależy od nas samych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/360089,Oszukal-blokade-alkoholowa-w-pojezdzie.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA