Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Nielegalny hazard w Jastrzębiu! Policjanci zabezpieczyli automaty do gier

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej jastrzębskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 5 automatów, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, którzy uczestniczyli w czynnościach, zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz pieniądze. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Ponadto u jednego z graczy przebywających w lokalu mundurowi ujawnili środki narkotyczne, za co został zatrzymany i odpowie przed sądem.

REKLAMA

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/376936,Kolejne-nielegalne-automaty-zabezpieczone.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA
REKLAMA