Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jechali bez uprawnień, na zakazie. Zapłacą wysokie kary

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Za jazdę bez uprawnień grożą wysokie grzywny nawet do 30 000 złotych. Sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów dla tych, którzy lekceważą przepisy. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności. W miniony wtorek troje kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę auta pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami lub sądowego zakazu.

Najpierw w ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki o godzinie 17:00 na ulicy Stodoły wpadł 20-letni Włoch. Młody mężczyzna mieszka w Jastrzębiu-Zdroju i już po raz drugi w tym roku pozwolił sobie na jazdę samochodem opel, po jastrzębskich drogach bez prawa jazdy.

Kilka godzin później na ulicy Pszczyńskiej nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna kierował oplem, nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego do maja 2026 roku.

O północy na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. Podczas kontroli wyszło na jaw, że oprócz braku uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna popełnił również inne wykroczenie. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. Za to przewinienie na mieszkańca Jastrzębia-Zdroju policjanci nałożyli mandat karny oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Wszystkie te sprawy znajdą swój finał w sądzie.


Przypominamy:

Art. 94. Kodeksu Wykroczeń - Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.
§ 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów

Art. 244. Kodeksu Karnego - Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu, lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio, lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji, lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt, albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/385938,Jechali-bez-uprawnien-na-zakazie.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA
REKLAMA