Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Brat znęcał się nad bratem. 31-letni Jastrzębianin został zatrzymany

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

31-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoim bratem już od dłuższego czasu. Mężczyzna został zatrzymany. Sprawą zajęli się policyjni dochodzeniowcy, którzy zebrali mocny materiał dowodowy. Ustalenia policjantów pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów związanych z przemocą domową. Decyzją sądu mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Brat znęcał się nad bratem. 31-letni Jastrzębianin został zatrzymany

29 listopada, do policjantów z jastrzębskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Mundurowi zatrzymali 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna miał wszczynać awantury, w których trakcie miał dopuścić się przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojego brata.

Dalsze ustalenia w tej sprawie pokazały, że do przemocy dochodziło od początku listopada. 31-latek miał nie tylko fizycznie znęcać się nad bratem, który jest nieporadny ze względu na stan zdrowia, ale również znęcać się psychicznie i ekonomicznie. Mężczyzna miał poniżać, popychać, szarpać, kopać, uderzać z zamkniętej dłoni w twarz oraz grozić jej pozbawieniem życia. W trakcie ostatniej interwencji agresor dotkliwie pobił swojego brata. Zatrzymany był już wcześniej karany za to samo przestępstwo, za co w zakładzie karnym spędził 1,5 roku.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawy policjantom do postawienie 31-latkowi zarzutów związanych z przestępstwem znęcania się. Na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

REKLAMA

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/373778,Brat-znecal-sie-nad-bratem-areszt-dla-agresora.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA