Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Agresywny 24-latek aresztowany za znęcanie się nad partnerką

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany przez policjantów za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką. 24-latek groził także pozbawienie jej życia oraz podpaleniem piwnicy. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Agresywny 24-latek aresztowany za znęcanie się nad partnerką

Agresywne zachowanie mieszkańca Jastrzębia-Zdroju wobec partnerki trwało od początku listopada. Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad pokrzywdzoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Kobieta ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosiła tego wcześniej organom ścigania. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał swoją partnerkę słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, uderzał rękami w twarz, kopał po całym ciele, szarpał, dusił. Groził pozbawieniem życia oraz zniszczeniem piwnicy poprzez podpalenie.

REKLAMA

Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju po przeprowadzonej interwencji, zatrzymali 24-latka. Następnie kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Pamiętaj! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem. Takim samym jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj i powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/373178,Areszt-dla-agresora.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA