Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

35-letni nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadka

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Kolejny nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa świadka, który zwrócił uwagę na mężczyznę, który po wypiciu alkoholu na stacji benzynowej wsiadł do samochodu i odjechał. 35-letni kierowca audi miał prawie promil alkoholu w organizmie.

35-letni nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadka

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12:00 na jednej z ulic w centrum miasta Jastrzębie-Zdrój. Świadek na jednej ze stacji benzynowych widząc, jak mężczyzna spożywa alkohol, po czym wsiada do pojazdu, natychmiast powiadomił mundurowych o swoich podejrzeniach.

Stróże prawa poszukiwany samochód zastali już przed budynkiem wielorodzinnym, w którym mieszka jastrzębianin. Nie od razu 36-latek zamierzał przyznać się do kierowania pojazdem. Partnerka, chcąc ratować swojego partnera, próbowała przekonać mundurowych, że to ona kierowała pojazdem, bezskutecznie. Jastrzębianin, widząc, że nie ma szans, przyznał się do kierowania pojazdem. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów drogówki potwierdziło podejrzenie. 36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który kierował mercedesem, miał w organizmie prawie promil alkoholu.

REKLAMA

W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach wyszło także na jaw, iż kierowca stracił już swoje prawo jazdy, także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie po raz kolejny odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na uznanie i podziękowania zasługuje wzorowa, obywatelska postawa świadka, który skutecznie zareagował na przejaw łamania prawa w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/376393,Nietrzezwy-kierujacy-zatrzymany-dzieki-reakcji-swiadka.html

Image by wavebreakmedia_micro on Freepik

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA