Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

14-latek potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na alei Piłsudskiego. 23-letni kierujący osobówką, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 14-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który z obrażeniami trafił do szpitala. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego!

14-latek potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 17.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Jastrzębiu-Zdroju na alei Piłsudskiego. Kierujący renault jadąc w kierunku ulicy Mazowieckiej, 23-letni mężczyzna, nie zachował ostrożności i potrącił 14-latka przechodzącego ze strony lewej na prawą (w rejonie skrzyżowania z ulicą Cieszyńską, Wrocławską). Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję.

REKLAMA

Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie oczyszczone. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części.

Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/372679,Potracenie-14-latka-na-oznakowanym-przejsciu-dla-pieszych.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA