Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie na Mistrzostwach Świata Elity

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata Elity w Czechach powrotem do Dywizji IA. 

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata Elity w Czechach powrotem do Dywizji IA. Trudno zatem mówić o sukcesie wyprawy do Ostrawy, ale z drugiej strony... Tych dziesięciu dni niesamowitych emocji, wrażeń i przeżyć nikt nam nie odbierze. Obejrzeliśmy siedem świetnych spotkań, po których nie musieliśmy wstydzić się za biało-czerwonych. Jesteśmy dumni, że wśród bohaterów imprezy byli wychowankowie JKH GKS Jastrzębie, a Dominik Paś znalazł się wśród trzech wyróżnionych graczy naszej kadry. Dziękujemy Wam za ten piękny czas!

Reprezentacja Polski zdobyła na Ostravar Arenie jeden punkt za doprowadzenie do dogrywki w otwierającym turniej starciu z Łotwą (4:5d.). Następnie Polacy przegrali kolejno ze Szwecją (1:5), Francją (2:4), Słowacją (0:4), USA (1:4), Niemcami (2:4) i Kazachstanem (1:3). Kluczowe były pojedynki z Francuzami i Kazachami, w których niestety po błędach indywidualnych lepsi okazali się rywale. Niewiele zabrakło do upragnionego utrzymania...

Radość budziły honorowe trafienia przeciw Szwecji i USA, przełamujące niemoc trwającą od czasów, gdy wielu kadrowiczów nie było jeszcze na świecie. Żaden z renomowanych rywali nie zdołał dokonać pogromu na Polakach, co również ma swoją wymowę. Dodatkowym niezwykle pozytywnym aspektem było słynne już „Gramy u siebie” w Ostravar Arenie. Frekwencja na meczach Polaków najlepiej świadczy przeciw tezie o „niszowej dyscyplinie”, jaką rzekomo jest hokej.

Podczas turnieju JKH GKS Jastrzębie oficjalnie reprezentowali Dominik Paś, Kamil Górny, Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek, Marcin Kolusz i Patryk Wajda. Ponadto wychowankami naszego klubu w biało-czerwonych barwach byli także Kamil Wałęga i Mateusz Bryk. Na siedem spotkań w aż czterech najlepszymi zawodnikami naszej kadry wybierani byli zawodnicy z tego grona: Bryk ze Szwecją, Paś z Francją, Wajda z Niemcami, a Wałęga - z Kazachstanem. Wiele pochwał zebrał także Maciej Urbanowicz, który, podobnie jak w ekstralidze, wyróżniał się walecznością na bandach przeciw znacznie wyżej... opłacanym rywalom.

W sumie na Ostravar Arenie cieszyliśmy się z czterech goli naszych wychowanków. Kamil Wałęga trafił dwukrotnie, przeciw Łotwie i Kazachstanowi, a także dołożył asystę przeciw Francji. Mateusz Bryk również zdobył gola z Łotyszami oraz asystował przy wyżej wspomnianej bramce Wałęgi z Kazachami. Dominik Paś zapunktował z kolei golem z Francją. Obok nich do protokołów wpisali się także Patryk Wajda (gol z Niemcami), Maciej Urbanowicz (asysta przeciw Łotwie), Marcin Kolusz (asysta z USA) i Arkadiusz Kostek (asysta z Niemcami).

Polski Związek Hokeja na Lodzie już dziś zapowiedział starania o organizację Mistrzostw Dywizji IA, w trakcie których biało-czerwoni będą starać się o powrót do Elity. Ta przygoda była tak wspaniała, że nie możemy doczekać się powtórki!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2577


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA

REKLAMA